Breaking News

8 důležitých měkkých dovedností, které musí mít freelanceři

Když přemýšlíte o dovednostech na volné noze nebo o nejžádanějších dovednostech na dnešním trhu práce, často slyšíte o programování. Zatímco programování je dobrá dovednost, kterou musíte mít při hledání práce na volné noze, existují i ​​​​další sady dovedností, které mohou být stejně ziskové. Tvrdé dovednosti, jako je programování, jsou pouze částí skládačky, pokud jde o sadu nástrojů pro nezávislé pracovníky. Zaměstnavatelé si stále více uvědomují potřebu měkkých dovedností na pracovišti. Mít schopnost pracovat v týmu a komunikovat je stejně důležité jako vědět, jak psát kód. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších měkkých dovedností, které musí freelanceři na dnešním trhu mít. Pěstováním těchto talentů budete mnohem všestrannějším kandidátem.

Co je měkká dovednost?

Takže, co jsou měkké dovednosti? Lze je definovat jako sady dovedností, které jsou žádoucí pro všechny možné profese. Spíše než o technické dovednosti, které vyžadují certifikáty a školení, jsou tyto dovednosti spíše osobní nebo dokonce mezilidské. Často to znamená sady dovedností, které odrážejí vaše osobnost a produktivitu, stejně jako to, jak se pohybujete na sociálních sítích. Tvrdé dovednosti nejsou jediné dovednosti, které mohou zaplatit účty. Měkké dovednosti jako komunikace, kreativní myšlení a týmová práce mají své místo v pracovním prostředí. To, že jste sólo profesionál, neznamená, že pracujete sám. Toto jsou nejlepší měkké dovednosti, které se můžete naučit jako nezávislý pracovník.

Efektivní komunikační dovednosti

Komunikaci lze shrnout jako akt poskytování informací někomu jinému různými prostředky. Je pravděpodobné, že nastane okamžik, kdy to budete muset udělat pro jednu ze svých prací, bez ohledu na obor, ve kterém se pohybujete. Být schopen efektivně komunikovat vyžaduje doladit několik malých dovedností dohromady. Efektivní komunikace vede k a jasnější pochopení a dělá věci hladší. Z obchodního hlediska jsou všechny transakce výsledkem a vyžadují komunikaci pro usnadnění obchodu. Dobré komunikační dovednosti také znamenají schopnost předávat informace klientům i členům týmu. Procvičování dobrých komunikačních dovedností znamená procvičování věcí jako:

 • být aktivním posluchačem
 • procvičování empatie
 • zacházet s lidmi s mírou respektu
 • porozumění řeči těla
 • projevující důvěru
 • nalezení správného média pro sdělení určitých sdělení.
  • Snažte se být více informováni o technických detailech vašeho oboru
  • Procvičování řešení problémů vám dodá sebevědomí.
  • Buďte rozhodní ve svých rozhodnutích.
   • Hledání způsobů, jak omezit jejich hromadění (může to znamenat věnovat více času organizaci své práce nebo se soustředit na jeden úkol najednou, abyste se vyhnuli bolestem hlavy)
   • Vyhýbejte se pracovním konfliktům, které nejsou důležité
   • Naučte se, jak nastavit hranice mezi vaší prací a vaším životem
   • Udržování pozitivního přístupu.
   • A najít způsob, jak zdravě vyvážit kariéru a osobní život.
   • Řízení kreativity a inovací

    Práce na volné noze vyžadují určitou míru kreativity a inovativního myšlení. Kreativita přichází v mnoha podobách: pozorování, spojování věcí, experimentování a vytváření nových věcí nebo procesů. Kreativní a inovativní dovednosti patří mezi nejlepší dovednosti, jak se naučit vydělávat peníze. Kreativita nemusí znamenat jen být chytrým spisovatelem nebo dělat náčrty. Kreativita je dovednost, na které jsou postaveny další dovednosti. Například kreativita vám pomůže lépe řešit problémy. Správa těchto dovedností a znalost toho, kde je nejlépe uplatnit, z vás také může udělat produktivnějšího pracovníka. I když někteří lidé mohou být přirozeně kreativní, můžete se naučit, jak tyto svaly protahovat. Zkuste ke svým úkolům přistupovat různými způsoby nebo je zmapovat viditelným způsobem, abyste zjistili, zda rozpoznáváte různé vzorce. Pravidelně cvičte svůj mozek čtením, psaním nebo jiným koníčkem, který podporuje myšlení. Něco tak jednoduchého, jako je změna prostředí, může být dokonce stimulující, takže se určitě podívejte, co vám sedí.

    Vůdčí schopnosti

    Vůdcovské dovednosti jsou jedny z nejvýnosnějších dovedností, které se lze naučit. Je to proto, že být vůdcem vyžaduje kombinaci tolika dalších dovedností a talentů, které je těžké zvládnout. Být lídrem může mít různé podoby, ale vyžaduje to, abyste byli schopni organizovat lidi k dosažení cíle. Být vůdcem může znamenat být vizionářem nebo logistou nebo být roztleskávačkou, ale to vše má stejný konečný cíl. Být schopen převzít velení nad projektem nebo situací je skvělá dovednost, protože to znamená, že se věci dělají. Je nezbytný pro jakoukoli skupinu nebo organizaci, spojuje pracovníky a zároveň vytváří dobré a produktivní prostředí. Dobré vedení je v tom nakažlivé inspiruje ostatní členy týmu, aby byl produktivnější a pomohl posílit pozitivní prostředí. Vedení by pak mělo být zahrnuto mezi nejžádanější dovednosti na volné noze. Být lídrem znamená být rozhodný a zodpovědný za svá rozhodnutí. Vyžaduje také, abyste byli efektivním komunikátorem a budovatelem týmu. Musíte mít také schopnost prokázat svou schopnost dosahovat výsledků a řešit problémy. Nejde ani tak o jednu dovednost, ale o mnoho dalších, které se skládají do jedné. To je důvod, proč procvičování vůdčích dovedností vyžaduje, abyste se ujali vedení v určitých projektech nebo za určitých okolností, zvláště když máte technické znalosti dané problematiky. Poté byste si měli procvičit další složené dovednosti: budování týmu, komunikaci, řešení problémů, vedení výuky a cíle. Je to pravděpodobně nejobtížnější dovednost na zvládnutí, ale právě proto je dobrých vůdců nedostatek.

    Uplatňování těchto dovedností

    Když čtete články o „nejžádanějších dovednostech budoucnosti“, často narazíte na seznam tvrdých dovedností, pro které byste měli najít online kurzy nebo workshopy. I když je důležité mít odpovídající technické dovednosti pro vaši kariéru, je stejně důležité rozvíjet své měkké dovednosti. Tyto dovednosti, na rozdíl od těch tvrdých, jsou použitelné bez ohledu na váš obor. Jsou vždy užitečné a vždy v módě. A co je nejdůležitější, jsou to skutečné dovednosti, které můžete trénovat a rozvíjet s ohledem na zdroje a čas. Když tedy zvažujete, zda máte pro danou práci ty správné dovednosti, vezměte v úvahu věci, jako je vaše schopnost pracovat v týmu a také dělat práci.achování pozitivního přístupu

    I když se to navenek může zdát jako klišé, zachovat si pozitivní přístup je skvělá dovednost, kterou musíte mít jako sólový profesionál. Znamená to, že lidé jsou ochotnější s vámi spolupracovat. Uvidíte příležitosti, které jiní nevidí, a budete mít rozum jít a uskutečnit to. Když se podíváte z té lepší stránky, všimnete si výrazného rozdílu ve vašem myšlení optimistický přístup zvyšuje pravděpodobnost, že se přihlásíte na koncert na volné noze, místo abyste se z toho vymlouvali. Dodává vám sebedůvěru k překonání překážek spíše než k pocitu porážky. Podrží vás, i když se budete vypořádávat s vlastními chybami, dá vám to motivace se zlepšovat.Být pozitivní znamená praktikování pozitivity. Měli byste dělat věci, jako je udržovat si zásobu všech dobrých věcí ve svém životě, obklopovat se pozitivními zkušenostmi a tlačit se na další. Také byste se měli naučit být shovívavější k lidem, aby pustili další zavazadla. Další klíčovou dovedností, kterou se můžete naučit, je učení jak se vypořádat s odmítnutím nebo kritikou. Být pozitivní vyžaduje změnit svůj pohled na věci, ale z dlouhodobého hlediska vám to prospěje.

    Týmové dovednosti

    Týmová práce dělá sen fungovat. Je velmi pravděpodobné, že i jako sólo pracovník budete při své práci spolupracovat s týmem. Proto je to jedna z nejlepších dovedností pro práci na volné noze. Mít schopnost vycházet dobře s ostatními a vynikat ve své roli je skvělá dovednost pro práci na volné noze. Spolupráce je důležitá z mnoha různých důvodů. Pomáhá vytvářet nové nápady, pomáhá řešit problémy a podporuje morálku. Být součástí tohoto procesu a přispívat k němu je klíčem k jakémukoli produktivnímu vztahu. Znamená to také, že budete efektivnější a budete podporováni, když budete součástí dobrého týmu. Dovednosti týmové práce se překrývají s dovednostmi potřebnými k efektivní komunikaci. Efektivní týmy dobře komunikují, takže mít efektivní komunikační techniky je velké plus. Umět plnit svou roli sebevědomě a spolehlivě je dalším klíčovým aspektem toho, jak být dobrým členem týmu. Spolupráce je klíčovým aspektem obchodních praktik, takže byste se měli ujistit, že můžete dobře spolupracovat se svými budoucími týmy.

    Schopnost přijmout kritiku a poučit se z ní

    Přijímání kritiky musí být jednou z nejtěžších dovedností, kterou si v životě osvojit, a to jak profesionálně, tak osobně. Nějak musíte mít emocionální vyspělost, abyste oddělili bodnutí od kritiky, abyste slyšeli rady, které z vás mohou udělat produktivnějšího pracovníka. Není to okouzlující, ale je to jedna z nejdůležitějších dovedností, které můžete zvládnout. Naučte se, jak přijmout konstruktivní kritika dělá vás lepší ve vaší práci. Budete se moci poučit ze svých chyb a moudrosti druhých. Tím, že dokážete strávit kritiku a aplikovat návrhy smysluplným způsobem, také ukážete spoluhráčům a všem ostatním hercům, se kterými spolupracujete, že nasloucháte jejich návrhům a berete je vážně. Prvním krokem ke zlepšení přijímání kritiky je sebeovládání. Budete muset najít způsoby, jak nebrat kritiku osobně a jak zvládnout svou počáteční reakci. Je důležité být pokorný a nezdržovat se kritikou. Jakmile to zvládnete, najděte způsoby, jak zpracovat skutečnou kritiku tak, abyste mohli uplatnit radu, pokud byla kritika konstruktivní. Je to těžké, ale naučit se zvládat kritiku vám pomůže zlepšit se ve vašem řemesle.

    Zvládání stresu

    Zvládání stresu je klíčové pro váš profesionální rozvoj a vaše osobní zdraví. Profesní život je dnes plný problémů, které mohou způsobit nahromadění stresu, vedoucí k špatné zdraví a syndrom vyhoření. Zejména práce na volné noze mohou být zvláště stresující pro samostatné pracovníky, protože na sebe berete další zodpovědnosti. Naučit se zvládat stres je klíčem k produktivní kariéře a dobrému životu. Existuje několik různých metod, z nichž si můžete vybrat, jako je meditace, návštěva posilovny nebo jen dekomprese po práci. Najděte si, který proces vám nejlépe vyhovuje, a začleňte ho do svého rozvrhu. Nízká úroveň stresu vést k lepšímu pracovnímu prostředí a menším kompromisům ve vašem životě. Mezi způsoby, jak procvičovat zvládání stresu, patří;vičení všech těchto maličkostí se sice může zdát zdlouhavé, ale odměna bude stát za to.

    Zkušenosti s řešením problému

    Autonomie na volné noze má své výhody, ale také to znamená, že na věci budete muset přijít sami. Mít dovednosti řešit problémy znamená, že můžete být nezávislejší. Znamená to mít řešení obtížných otázek, které má váš tým a vaši klienti. Schopnost řešit problémy z vás dělá nepostradatelný přínos pro jakýkoli tým, se kterým pracujete. Vaši kolegové nebo klienti budou mít jistotu, že jakýkoli úkol, který dostanete, zvládne někdo, kdo to dokáže posuzovat složité situace a přijít s řešeními. Znamená to také, že budete mít mnohem větší volnost při své práci, protože lidé věří, že zvládnete vše, co vám přijde do cesty. Správné dovednosti při řešení problémů vyžadují někoho, kdo umí analyzovat problémy, a také někoho, kdo umí bádat a získávat informace. Měli byste také:

   

READ ALSO:  Nejlepší města na světě pro práci na volné noze

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *