Breaking News

7 výzev, kterým digitální nomádi čelí a co s nimi dělat

Co je to nomádský životní styl? Když přemýšlíme o životě digitálního nomáda, úplně první věc, kterou většina z nás napadne, jsou výhody nomádského života: životní styl nezávislý na místě, osobní pracovní rozvrh, myšlenka žít v jednom z těch atraktivních a přitažlivých nomádů. umístění… Seznam může pokračovat dál a dál. Ale co třeba některé výzvy, kterým čelí všichni digitální nomádi? Podobně jako v podstatě všechny ostatní formy zaměstnání přichází nomádský životní styl s konkrétními výzvami. I když žít jako nomád může být plný nové zážitky a dobrodružství, to není vždy nejjednodušší způsob života. Většinu času kočovný životní styl vyžaduje, aby sólo profesionálové byli jedinou odpovědnou stranou při péči o většinu jejich potřeb.

7 běžných problémů, s nimiž se digitální nomádi mohou setkat

Je pravda, že nomádský život má určité výzvy, ale to neznamená, že byste se měli vzdát svých snů a nechat se odradit těžkostmi, kterým můžete čelit. Jak již bylo řečeno, zde je 7 nejčastějších problémů digitálních nomádů a tipy, jak je řešit.

 • Potíže s udržením rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem
 • Výběr vhodných míst pro cestování
 • Nedostatek sociálního života a emocionální podpory
 • Držet krok s financemi a daněmi
 • Udržování konzistentní rutiny
 • Mít přístup k odpovídající zdravotní péči
 • Vypořádat se s syndromem vyhoření a starat se o své duševní zdraví
 • Udržování rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem

  Stát se pracovním nomádem vyžaduje zařídit si vlastní pracovní dobu. Úměrně pracovnímu vytížení se bude lišit i počet hodin, které odpracujete. Zejména na začátku své kariéry se mnozí z nás, kteří se vydali cestou nomádského způsobu života, potýkají s hledáním skutečné rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Jako řešení zkuste vytvořit denní rozvrh, který vám nejlépe vyhovuje. Začněte tím, že si položíte tyto otázky:

   • Jste ranní nebo noční?
   • Jak často začínáte s novými projekty?
   • Jak dlouho vám trvá dokončení projektu?
   • Jak přísné máte termíny?
   • Můžete si vybrat, zda budete pracovat v určité dny v týdnu nebo denní hodiny, stejně jako pouze v určitých obdobích roku zcela na základě vašich osobních profesních zvyklostí a vašeho vztahu s vašimi klienty. projekt za druhým. Stejně tak se ujistěte, že jste dostatečně placeni za socializaci a užívání si života jako digitální nomád! Pamatujte, že práce s nejlepší rovnováhou mezi pracovním a soukromým životem jsou ta, která se nejlépe plánují.

    Hledání správných míst

    Nalezení ideální město digitálních nomádů není snadné! Neschopnost najít správný cíl je jedním z nich nomádské boje které nejvíce vyzývají sólové profesionály. O některých zemích je známo, že patří mezi nejlepší možnosti přizpůsobení životního stylu digitálních nomádů, zatímco v jiných je těžší žít a orientovat se. Zde jsou některé z faktorů, které byste měli vzít v úvahu při výběru správné destinace pro vás:

     • Logistika
     • Internet a další infrastruktura
     • Ubytování
     • Náklady na nomádský život
     • Místní daňová legislativa
     • Byrokratické nezbytnosti
     • Množství papírování, které musíte udělat
     • Dostupnost coworkingové prostory
     • Jak je tato destinace přátelská ke nomádům
     • Žádosti o víza a další předpisy
     • Ujistěte se, že vaše zvolená destinace odpovídá vaší očekávání a potřeby. Bydlet v místě, které je výrazně nad váš rozpočet, by se vám asi nelíbilo. Stejně tak by nebylo tou nejlepší volbou být ve vzdálené oblasti se špatným připojením k internetu.

      Nedostatek sociálního života a emocionální podpory

      Vztahy s rodinnými příslušníky, přáteli, známými, obchodními kontakty a dalšími lidmi ve vaší síti-všechny naše sociální vazby je třeba časem kultivovat, pěstovat a udržovat.Bohužel, jednou z nejzávažnějších výzev, kterým digitální nomádi čelí, je nedostatek společenského života a nedostatek emocionální podpory, což je někdy těžší ve spojení s tím, jak těžké může být udržovat sociální spojení po celém světě. Naštěstí nám moderní technologie mohou pomoci vypořádat se s určitým odcizením a izolací a může to kompenzovat společenský život, který bychom ve svém životě mohli potřebovat více. Zkuste těžit z některé z online platforem, kde se můžete setkat s dalšími digitálními nomády a expaty. Některé z těchto platforem také usnadní osobní setkání mezi nomády a expaty.

      Držet krok s financemi a daněmi

      Jak vydělat peníze jako nomád? Způsoby, jak vydělat peníze na cestách a zároveň držet krok s rozpočtem a daněmi, jsou jedním z nejdůležitějších témat, kterým musí digitální nomád věnovat pozornost. Ano, můžete vydělávat nějaké peníze tu a tam, ale pokud nemáte udržitelný peněžní tok, nemusí být pro vás tou nejlepší volbou vyzkoušet nomádský životní styl. Každý digitální nomád by měl vzít v úvahu, jak dostat zaplaceno a jak zvýšit a udržet objem hotovosti, kterou vydělává. Chytrý výběr klientů, spolupráce s nejlepšími bankami pro digitální nomády, zjišťování, jak dostat výplatu ve více měnách, znát tržní hodnotu své práce, efektivně komunikovat s klienty a používat online nástroje pro fakturaci jsou jen některé z věcí, které může předem vyhodnotit, aby se předešlo budoucím problémům. Přestože se Ruul snaží na svém blogu shromažďovat užitečné informace pro nezávislé pracovníky, nabízí také nezávislým pracovníkům a digitálním nomádům prostředky k fakturovat klientům snadno a vybírat platby odkudkoli na světě, v jejich preferované měně. Díky praktickým funkcím Ruul pro sólové talenty mohou digitální nomádi zapomenout na potíže s účtováním a přijímáním svých výdělků. Můžete se také zaregistrovat na Ruul a užívat si snadné a hladké fakturace a platby napříč měnami okolo světa!

      Mít konzistentní rutinu

      Být digitálním nomádem znamená být neustále v pohybu. Zatímco nezávislost na místě je obecně považována za fascinující vyhlídku, pro některé může být obtížnější zavést konzistentní rutiny, které nám pomohou snáze se orientovat v každodenním životě. Přestože představa opakování rutiny zní většině z nás nudně, ve skutečnosti je užitečné, když potřebujeme určitou konzistenci v našich životech. Když jsou každodenní aspekty života, jako je time management, správa úkolů, socializace, péče o domácnost a vyřizování pochůzek, prováděny konzistentně, můžeme ve skutečnosti zabránit hromadění nudných úkolů a také tomu, abychom jimi byli nakonec zahlceni. .

      Přístup ke zdravotní péči

      Bez ohledu na to, jak je dnešní svět globalizovaný, zdravotnictví je záležitost, kterou stále z velké části řeší zákony dané země. Proto v závislosti na předpisech místa, kde sídlíte, a na občanech které země jste, může být pro vás přístup ke zdravotní péči v určitých regionech nebo zemích komplikovaný. nomád by měl věnovat velkou pozornost. Naštěstí existují způsoby, jak se k nim digitální nomádi a sóloví profesionálové dostat dobré balíčky zdravotní péče a pojištění aniž byste se museli držet jediného zaměstnavatele nebo jediné země. Pojištění nomádi, jeden z nejnovějších partnerů společnosti Ruul, nabízí rozsáhlé zdravotní pojištění pro talenty, kteří jsou neustále v pohybu. Pokud plánujete získat globální balíček pojištění zaměřený na digitální nomády, můžete se zaregistrovat do Ruul a využít speciální slevy pro Ruulers!

      Řešení syndromu vyhoření a péče o duševní zdraví

      Jak jsme řekli výše, získat to nejlepší z toho, že jste digitální nomád, je nejlepší udělat mít rovnováhu mezi prací a společenským životem. Zatímco přílišná socializace může způsobit sociální únava nebo sociální vyhoření, nedostatek lidské interakce může mít negativní dopad na vaše duševní zdraví. Některá z praktických řešení, která můžete vyzkoušet, abyste se vypořádali s syndromem vyhoření a zlepšili své celkové duševní zdraví, jsou:

       • Nastavení pracovní rutiny
       • Oddělování práce a života
       • Pravidelné přestávky
       • Socializace
       • Cvičení
       • Dostatek spánku
       • Vypořádat se s těmito výzvami

        Život digitálního nomáda může být náročný. Potíže s udržením rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, nenalezení správné destinace, nedostatek společenského života, finanční potíže, problémy týkající se vašich běžných a duševních problémů a také přístup ke zdravotní péči nejčastější výzvy, kterým digitální nomádi čelíŘešit své problémy samostatně, řešit je jeden po druhém a vymýšlet preventivní a účinná řešení vám může ušetřit většinu problémů a pomůže vám začít nebo pokračovat v životě, o kterém sníte. Mějte na paměti, že i když se život digitálního nomáda může zdát být plný vzestupů a pádů, rozhodně stojí za to ho vyzkoušet.

READ ALSO:  8 způsobů, jak zlepšit vzdálenou týmovou komunikaci

About admin

Check Also

Etiketa pro setkání Zoom

Etiketa pro setkání Zoom

Měli jste někdy problémy s tím, jak se připojit ke schůzkám Zoom, najít správný odkaz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *