Breaking News

6 nejlepších měst pro socializaci, život a práci pro digitální nomády

S pomocí současných digitálních technologií je nyní možné žít a pracovat na dálku odkudkoli. Zatímco někteří pracují hybridně z různých kancelářských míst, jako je sídlo společnosti, domov nebo kavárna poblíž, někteří udělají krok dále a rozhodnou se žít nomádský život, který cestovat z místa na místo, užívat si plody cestování a poznávat různé kultury z celého světa. Tento fenomén nazýváme „digitální nomádství„Pracovní nomádi jsou pravidelně v pohybu, a stejně jako stěhování ze školy do školy jako dítě, může to pro ně ztížit socializaci. Naštěstí existují města, která nejen přitahují digitální nomády, ale také aktivně podporovat rozvoj komunit nomádů, což vám usnadní mísit se s podobně smýšlejícími lidmi. Tento seznam se skládá z některých z nejlepších měst pro pracovní nomády, aby se mohli stýkat, žít a pracovat z celého světa.

Nejlepší místa, kde se mohou setkat digitální nomádi

Připravili jsme seznam měst vybraných z různých částí světa, o kterých si myslíme, že jsou skvělá místa pro život, práci a socializaci. Některé parametry, které jsme vzali v úvahu, jsou vybavení, které zpřístupňuje místo k životu a práci pro osoby na volné noze jako:

 • atmosféra
 • coworkingové prostory
 • základní logistiku, jako je hledání bydlení
 • Také jsme zkontrolovali, jak snadné je pro talenty požádat o vízum na volné noze nebo zda země mají k dispozici víza digitálních nomádů. Zde je úplný seznam důvodů, proč by tato místa měla být na vašem radaru, pokud žijete životním stylem digitálních nomádů. .

  Praha, Česko

  Praha je nejen jedním z nejlepších měst v Evropě k návštěvě, ale také se jí stává jedno z nejlepších měst pro život a práci digitálních nomádů. Je to krásné město s pozoruhodnými památkami, jako je např Karlův most a Pražský hrad. Má velkou mezinárodní komunitu a vzkvétající noční život. Můžete si také udělat čas a užít si ohromující výhledy, jako je Krkonošský národní park, takže nikdy nebudete mít nedostatek věcí, které můžete dělat. Praha hostí mnoho míst, kde mohou pracovat sóloví talenti. Budete mít z čeho vybírat, pokud jde o množství kaváren ve městě nahuštěných v krásném starém městě Prahy. Pokud vás kavárny nebaví, je jich spousta coworkingové prostory jako Locus Workspace které nabízejí dostupné ceny za prostředí pro mezinárodní pracující nomády. Jedním z nejlepších aspektů života v Praze je pravděpodobně to, že přes všechny její zázraky vás to nemusí nutně stát ruku a nohu. V závislosti na vašem životním stylu nebo očekávání můžete najít ubytování za rozumnou cenu a dovolit si pohodlný životní styl. Můžete si být jisti, že budete bydlet v jednom z nejlepších měst v Evropě za zlomek nákladů ve srovnání s jinými městy.

  Budapešť, Maďarsko

  Budapešť je klenot na Dunaji a krásné město, které má co nabídnout. Budapešť nabízí krásné památky, jako je např Budínský hrad, termální lázněa mnoho dalšího. Je také v těsné blízkosti krásné přírodní scenérie kolem Maďarska, jako je např Karpatské hory a Balaton. Budapešť je také mezinárodní město, které hostí živou a různorodou komunitu. Maďarsko je perfektním místem pro volné noze, protože má spoustu pracovních míst. Můžete se posadit kavárny podél Dunaje zatímco děláte svou práci. Jsou tu také coworkingové prostory jako Muse Budapest a Kaptár Coworking které vám poskytnou rozmanitá prostředí s veškerým vybavením, které člověk může potřebovat. Pokud zůstanete v Budapešti, nikdy nebudete mít nedostatek skvělých míst k práci. Životní náklady v Budapešti se v posledních letech zvýšily, protože přilákala více investorů a cizinců, kteří tam chtějí zůstat. Nicméně stále je jedno z nejdostupnějších měst v Evropě pro život, zvláště pokud vyděláváte eura nebo americké dolary. Pro další informace můžete porovnat a porovnat životní náklady s jinými velkými městy.

  Lisabon, Portugalsko

  Lisabon je jedním z nejlepších míst, kde můžete být, pokud jste digitálním nomádem v Evropě. Lisabon je krásné pobřežní město s okouzlujícími výhledy a temperamentní a uvolněnou atmosférou. Jděte tam poslouchat fado při vychutnávání čerstvých mořských plodů nebo vidět památky jako Belémská věž. Pro ty, kteří mají rádi pobyt venku, nabízí klidné turistické stezky podél pobřeží nebo v jeho horách naplnit svou žízeň po dobrodružství. Lisabon má spoustu pracovních míst, která najdete po celém městě. Můžete použít aplikaci, Pojďme pracovatpro přístup k 35 coworkingům, kavárnám, zasedacím místnostem a dalším pracovním prostorům v Lisabonu. Portugalsko je jednou z nejlepších zemí v Evropě pro digitální nomády, protože je jedna ze zemí, která se snažila vytvořit víza speciálně navržená pro pracující nomády. The vesnice digitálních nomádů na Madeiře je výsledkem toho, vesnice osídlená cestujícími nezávislými pracovníky, založená konzultantem práce na dálku Gonçalo Hall. Kromě toho je Lisabon velmi cenově dostupný k bydlení, což vám dává velkou hodnotu za vaše peníze s ohledem na všechny úžasné věci, které Portugalsko nabízí.

  Valencie, Španělsko

  Valencie je klenot, který najdete na španělském pobřeží Středozemního moře. Valencie, třetí nejlidnatější město Španělska a jeden z nejrušnějších přístavů v Evropě, je rušné město. Určitě ano viz slavení svátku svatého Josefa, Las Fallas začátkem března a užít si město krásné pobřeží a pláže. Velké Španělsko má krásnou a rozmanitou krajinu, která vám poskytne veškeré venkovní vzrušení, jaké byste si mohli přát. Valencie je dalším městem, kde je Letswork k dispozici pro pohodlí digitálních nomádů. Můžete jej tedy použít k nalezení nejlepších pracovních prostorů, které vám poskytnou to, co potřebujete, abyste byli produktivní. V celé Valencii najdete spoustu možností, ať už jde o kavárny, coworkingové prostory nebo cokoli jiného, ​​co potřebujete. Španělsko je další zemí, která vidí volné noze jako něco, co by mělo být podporováno, nabízet sólo pracovníkům speciální víza na volné noze které pomáhají propagovat jejich samostatné podnikání. Španělsko vám poskytuje všechny výhody ostatních zemí EU a také obecně dostupné životní náklady a speciální daňovou legislativu pro digitální nomády. Pokud tedy hledáte práci a pobyt ve Španělsku, nezapomeňte se podívat do Valencie.

  Canggu, Indonésie

  Canggu je malé město na jižním pobřeží Bali. Ano, to Bali, což je a tropický ráj s korálovými útesy, idylickými plážemi a mnoha dalšími. Canggu se stává cílovou destinací pro práci na dálku, protože si stále více lidí uvědomuje, že způsob, jakým žijeme a pracujeme, je pouze flexibilnější. I když Canggu nemá působivou infrastrukturu zavedenějších měst na tomto seznamu, má spousta kaváren, které si můžete udělat do svého pracovního prostoru. Kromě toho, pokud máte dostatečně silné a spolehlivé Wi-Fi připojení, můžete se do svého pracovního prostoru proměnit kdekoli. To zahrnuje místo, které si pronajímáte, nebo plážovou kavárnu. Indonésie má skvělé možnosti víz pro ty, kteří pracují samostatně. O vízum na volné noze, které nabízejí, lze snadno a přímo žádat a pokrývá širokou škálu profesí. Navíc, jakmile se dostanete na Bali, můžete využít směnný kurz, pokud vyděláváte eura nebo americké dolary a užívat si komfortního bydlení. Na sociálních sítích můžete najít skupiny a komunity, které vám pomohou usadit se ve vašem novém ostrovním domově.

  Bangkok, Thajsko

  Bangkok je hlavní a největší město Thajska a také rozlehlé město s více než 10 miliony obyvatel. Jako nejdůležitější město v zemi se vyznačuje díla monumentální architektury a kulturní historie jako Wat Arun, téměř nechvalně známý noční život a vše mezi tím. V Thajsku je mnoho národních parků, které ukazují bohatou a rozmanitou biologickou rozmanitost a malebnou krajinu.Bangkok se za posledních několik desetiletí rychle rozrostl ve skutečně globální centrum, takže je logické, že zde nenajdete nedostatek míst, která práce. Thajsko si to uvědomilo má potenciál být hlavní destinací pro nomádské cestování a podnikla kroky k podpoře rozvoj pracovních prostor jako S64 Coworking Space nebo fungující kavárny.Abyste mohli pracovat v Thajsku, budete potřebovat jak vízum, tak pracovní povolení, což se v minulosti ukázalo jako trochu problém orientovat se. Nicméně, nedávné imigrační reformy slibují zefektivnění tohoto procesu v něco mnohem jednoduššího, vytvoření víza digitálního nomáda. A stejně jako v Indonésii jsou USD a EUR v Bangkoku daleko, což usnadňuje pohodlný životní styl.

  Žijte svůj nomádský život

  S tím, jak se práce na dálku rozšiřuje, země se více propojují a mění se postoje k pracovním prostorům, život digitálního nomáda se zdá být každým dnem dostupnější. Nomádské cestování aktivně podporuje několik zemí po celém světě chápat nezávislé pracovníky jako cenné přírůstky do jejich ekonomik a komunity. A jak stále více lidí cestuje, vidíme, jak se objevují nové komunity nomádů. Doufáme, že tento seznam zemí, které jsou pro digitální nomády nejlepší, kde se mohou socializovat, žít a pracovat, vás inspiruje k tomu, abyste vážně uvažovali o nomádském životě jako o životaschopném. Najdete tu tolik zajímavých lidí a památek a zažijete tolik obohacujících zážitků. Sledujte náš blog, kde najdete další tipy a návody které vám pomohou na vaší samostatné pracovní cestě a umožní vám žít svůj nejlepší život digitálního nomáda.

READ ALSO:  Jaká pracovní místa byste se měli pokusit získat během pandemie -19

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *