Breaking News

5 pádných důvodů, proč se stát freelancerem

Toužíte stát se freelancerem? Slyšíme tě. Díky flexibilitě je to pro mnohé splněný sen. Dnes, zvláště při nejasnosti trhu kvůli neočekávaným podmínkám způsobeným vnějšími parametry, všichni fantazírujeme o pracovních podmínkách, které máme pod kontrolou. A freelancing je jednou z mála možností, které vám předají nitky. Vy a jen ty jako svého vlastního šéfa!

Pět důvodů, proč se stát freelancerem

Ze spousty výhod spojených s podnikáním na volné noze jsme pro vás vybrali pět nejvýznamnějších důvodů:

Být svým vlastním šéfem

Někteří mají rádi chytré neformální šatníky, orientace, směrnice, pracovní obědy, pobídky, otevřené kanceláře a povídání u vodního chladiče. Někteří prostě ne. Pokud jste při cestě na pracoviště vždy tahali paty, může to mít svůj důvod. Pokud vám to způsobí bolest a utrpení, možná nejste předurčeni k tomu, abyste byli součástí podnikové pracovní síly. Freelancing vám dává svobodu odložit telefon do další hodiny spánku. Dokud máte sebekázeňmůžeš vytvořte si podnikatelský plán podle vlastních pravidel. Můžeš pracovat z domova nebo kdekoli budete chtít. Snídat můžete během firemního „obědu“. Už nemusíte udržovat pravidelnou denní práci. Odpoledne může váš stůl zdobit koktejl. A co je nejdůležitější, nikdo vás nemůže opovrhovat za žádnou z vašich neexistujících chyb.

Kontrola vaší pracovní zátěže a popisu práce

Nezávislí pracovníci podrobně rozvádějí své silné stránky, dovednosti, odbornost a volné časové úseky a domlouvají se svým potenciálním klientům na základě toho, co se dohodnou na nabídce. Kontext práce a jejich odpovědnosti jsou mnohem konkrétnější než nasmlouvané pozice. Jinými slovy, faktor překvapení je nejnižší. Dva nejdůležitější aspekty, které můžete ovlivnit, pokud jde o pracovní podmínky, jsou:

 • Tvá cena: Můžete si nastavit vlastní cenu, ať už v podobě hodinové sazby nebo jiné metriky dle vašeho výběru. Klient bude zapojen pouze v případě, že bude zcela souhlasit.
 • Přesný rozsah: Máte plné uznání práce na volné noze, která se od vás očekává. Pokud to nezní věrohodně, nabídku práce nepřijmete.
 • Pracujte z libovolného místa

  Když jste na volné noze, každodenní dojíždění již není nutností. Vy dojíždět pouze v případě, že máte naplánovanou schůzku s klientem nebo z osobních důvodů, jako je návštěva vaší oblíbené kavárny nebo coworkingového prostoru. Váš domov může být vaší novou kanceláří nebo můžete být na plný úvazek nezávislým pracovníkem s mobilní kanceláří, což znamená, že můžete pracovat jako digitální nomád.Digitální nomádi jsou profesionály nezávislí na místě, kteří kombinují práci a cestování. Oni jsou svobodní duchové sledující svou zvědavost o různých místech a kulturách ve světě. Pokud mají přístup k internetu, mohou si najít práci kdekoli a pokračovat v pravidelném cestování.

  Setkání s lidmi s různými zkušenostmi a pohledy

  Freelancing přichází spolu s ctností velké sítě složené z různých profesionálů s různým zázemím. Na rozdíl od pracovníků ve stabilním kancelářském prostředí mají nezávislí pracovníci svobodu pracovat na více místech, což je otevírá novým možnostem spolupráce a kariéry. Nezávislí pracovníci mohou poznávat nové lidi prostřednictvím:

  • Kariérní stránky
  • Online tržiště pro práci na volné noze
  • Coworkingové prostory
  • Pracovní kavárny
  • Dobrovolné školení
  • Virtuální akce
  • Skupiny nezávislých pracovníků na sociálních sítích
  • Lepší rovnováha mezi pracovním a soukromým životem

   Již jsme krátce zmínili, že čas je ve vašich rukou, když se vydáte na volnou nohu. Pojďme si upřesnit, co to znamená z dlouhodobého hlediska. Člověk by si to mohl myslet nakreslením hranice mezi pracovním a soukromým životem je snazší, když máte běžnou denní práci. Přesto by člověk na volné noze tvrdil pravý opak. Čas, který je vaší iniciativou, znamená, že pracujete, když se vám to hodí, a když skončíte, můžete práci nechat stranou. Pravidelné práce s pevnou denní pracovní dobou nutí nás být přítomni při práci i když nemáme co dělat. Zavazujete se přibližně 40 hodin vašeho týdne cizím lidem, i když ve skutečnosti můžete mít potenciál dokončit práci v kratším čase. Všechny ty hodiny strávené sledováním jsou odebrány vaší rodině, přátelům, dovolené nebo rekreaci. rovnováha mezi pracovním a soukromým životem znamená víc než jen oddělení dvou sfér: vyžaduje to mít autonomii nad tím, kdy a jak upřednostňovat který aspekt svého života úspěšný time management ve svém podnikání na volné noze můžete plnit své povinnosti i své sny. Seskupením práce můžete strávit dlouhé hodiny spánku nebo hraní s dětmi a delší (nebo častější) prázdniny. Nakonec můžete dokonce stáhnout okenice své malé firmy a vzít si celou sezónu volno, pokud jste finančně v pořádku!

   Začněte pracovat na volné noze s Ruul

   Chcete vědět jak se stát freelancerem ale nevíš kde začít? Sledujte blog Ruul, kde najdete tipy, osvědčené postupy a novinky, které vám pomohou nastartovat vaši sólovou kariéru. Zaregistrujte se ještě dnes vydejte se na svou samostatnou cestu!

READ ALSO:  Zvyšte svou produktivitu pomocí meditace

About admin

Check Also

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Digitální nomádští vlogeři jsou zvláštním druhem lidí, kteří se živí cestováním po světě a vytvářením …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *