Breaking News

5 marketingových tipů pro freelancery během pandemie

Marketing v dobách Koronavirus je výzvou pro všechny značky a marketingové profesionály. Ani vy, ani váš klient byste nechtěli zaostávat za konkurenty. Motor tedy musí běžet dál, ale při provozu je nezbytné podnikat správné a etické kroky. Bez ohledu na to, jaké jsou naše podniky, toto je choulostivá doba k zastavení, zamyšlení a poučení pro nás všechny. Oblast průmyslu je hlavním určujícím faktorem, zda je situace blokádou nebo stimulantem. Pokud prodáváte hygienické produkty, zdravotnické potřeby, služby digitální komunikace, osobní fitness materiály nebo jakoukoli jinou kategorii, která je relevantní pro potřeby lidí během pandemie, nyní je váš čas vyjít vstříc. U některých značek však mlčení může být správný krok. Například, Coca-Cola zmrazila všechny své komerční reklamní operace na Filipínách a nasměrovala svůj rozpočet na reklamu do úlevy -19.

Jak jsou podniky ovlivněny -19?

Některá průmyslová odvětví, jako je cestovní ruch a pohostinství, letectví a letecké společnosti, automobilový průmysl, ropa a plyn, jsou vážně postiženy přímým důsledkem společenský odstup. Kvůli změnám v poptávce a prioritách se lidé přirozeně odklánějí od kategorií, jako jsou luxusní produkty, oděvy a spotřební elektronika, a obracejí se spíše k produktům pro zdraví a hygienu, pojistným smlouvám, digitální zábavě a službám doručování domů.

Tipy pro PR a marketing v době krize pro marketingové a kreativní profesionály na volné noze

# 1 Pozorujte své cílové publikum a empatizujte

Vžijte se do kůže zákazníků vaší značky a přemýšlejte, jak jim můžete usnadnit život. Pokud si nejste jisti, s kým komunikujete, investujte svou energii, čas a zdroje do průzkumu svého publika nebo požádejte klienta, aby vás informoval o aktuálním stavu vaší komunity. Pamatujte, že cestovatelé nemohou cestovat, proto místa vašich zákazníků by se mohla zdát stabilnější, než bývala. Spotřebitelské chování prokázala drastickou změnu a stále více lidí se zaměřuje pouze na základní potřeby. Můžete také zaznamenat značné změny v chování při navazování kontaktů a zapojení. I když jste měli po ruce výhledovou zprávu za rok 2020 z prosince 2019, nemusí být již aktuální, jednoduše proto, že se změnily potřeby a způsoby, jak tyto potřeby uspokojit. Nyní máte úzkostnější a nehybnější základnu složenou z více propojených lidí, což znamená, že tráví mnohem více času online; jmenovitě na sociálních sítích. V této fázi byste měli hledat způsoby, jak být transparentní a upřímní ke své stávající základně, kterou se musíte soustředit na udržování místo na rozšiřování. Mluvte o tom, jaká opatření vaše značka přijala pro své zaměstnance a co plánuje udělat pro zákazníky.Podpora a bezpečnost by měla být vaší nejvyšší prioritou.

#2 Zkontrolujte své kontaktní body a tón hlasu

Pokud jde o marketingový potenciál sociálních médií, buďte přítomni, když vaši zákazníci prohledávají zprávy nebo se v této době sociální izolace snaží cítit méně osamělí. Pokud je vaše značka relevantní a stále máte potenciál nabízet své služby, neváhejte komunikovat napříč různými online platformami. Podívejte se, zda můžete virtualizovat některé z vašich služeb, pokud jste tak neučinili. Buďte reaktivní a nechte svou základnu reagovat tím, že jí dáte šanci vyjádřit se prostřednictvím poutavého obsahu zaměřeného na online marketing. Zde je malý návod pro vaši obsahovou strategii:

Dotázat se:

Zeptejte se své základny, jak se cítí, jak je ovlivněna jejich práce a co potřebují. To nejen ukáže vaší komunitě, že vám na ní záleží, ale také vás to nakrmí cenný náhled. Mějte oči otevřené pro změny sentimentu a obav.

Informovat:

V tuto chvíli uveďte základní informace o své kapacitě. Pokud jsou vaše služby přerušeny nebo produkty nemohou být dodány z důvodu uzavření prodejních míst nebo omezení dopravy, měli by být vaši zákazníci informováni.

Pomoc:

Ukažte podporu tím, že nabídnete, co můžete. Přezkoumáním současných a budoucích financí vaší značky můžete určit body pomoci, jako jsou slevy, úlevy nebo dary. Pokud nemáte prostředky, můžete se zaměřit na poskytování povzbudivého a povznášejícího obsahu, který pomůže zlepšit morálku vaší základny.

#3 Přizpůsobte své reklamy a plán vizuálního obsahu

Přehodnoťte svou marketingovou strategii pro sponzorovaný obsah. Rozšíření a zvýšená viditelnost může prozatím zaujmout zadní sedadlo. Propagace vašich opatření a postoje ve vztahu k pandemii by bylo moudřejší než propagace vašich služeb a produktů. Pokud chcete pokračovat v kampani, měli byste tíhnout k upřímným, informativním, dárcovským a poradenským marketingovým kampaním. Reklamy, které byly naplánovány dříve, mohou vaši základnu obrátit proti vám, pokud je kontext k aktuální situaci lhostejný. Bylo by rozumné je zastavit, ale pokud v tom musíte zůstat, zvažte zacílení na místo, které je pandemií zasaženo méně. Udělejte krok zpět, buďte kritičtí a nespouštějte žádné reklamy, se kterými byste se jako spotřebitel nechtěli setkat. Přezkoumejte frekvenci svého obsahového plánu na různých platformách. Váš celkový komunikační strategie bude potřebovat doladit. Zvažte revizi počtu vašich příspěvků a charakteru vašich zpráv. Vizuální prvky jsou v tomto bodě také velmi důležité. Pamatujte, že všichni jsou doma, a proto se na svých snímcích vyvarujte zobrazování venkovních scén a osob v těsné blízkosti.

# 4 Zapomeňte na prodeje nebo je alespoň omezte na minimum

Jednat nebo znít oportunisticky by mohlo v této fázi nevratně poškodit pověst vaší značky. Značky by neměly vykazovat známky využívání pandemie jako výhody. Netlačte na spojení mezi pandemií a vaší značkou příliš tvrdě. Zůstat doma můžete použít jako téma jako všichni ostatní, ale místo toho, abyste zcela přiřadili svým službám a produktům zcela nový nástroj, zůstaňte doma. Možná není vhodná doba soustředit se na prodej. Pokud jste nerozhodní, měli byste bedlivě sledovat své konkurenty i reakce jejich následovníků. Obecně je moudré udržovat obsah značky na minimu. Pokud je prodej vaším jediným prostředkem, jak se postavit na nohy, můžete zvážit zapojení slevy a propagace s dobrou vůlí. Tímto způsobem můžete obnovit své finance stejně jako věrnost mezi vaší komunitou.

# 5 Plánujte dopředu

Bude to trvat, ale my to zvládneme. Nezdržujte se myšlenkou na další čtvrtletí. Buďte připraveni na časy zotavení a dny, kdy temné mraky zmizí. Dívejte se pozitivně, ale jedním dechem nezapomeňte, že se očekává značná ztráta, takže si dejte pozor, abyste pokrok neoslavovali předčasně. Tato krize nám všem ukázala, že nouzové plány jsou zásadní, ať už dojde k očekávanému narušení či nikoli. . Využijte zkušenosti a data -19 k nastavení flexibilního pohotovostního plánu pro budoucnost. Představte si pandemii jako odrazový můstek. Využijte tento čas k přehodnocení účelů a kvality vašich nadcházejících produktů. Zeptejte se sami sebe, jak můžete přinést praktičnost a inovace ve hře.

READ ALSO:  5 pádných důvodů, proč se stát freelancerem

About admin

Check Also

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Top 10 kanálů na YouTube digitálních nomádů, které musíte v roce 2022 sledovat

Digitální nomádští vlogeři jsou zvláštním druhem lidí, kteří se živí cestováním po světě a vytvářením …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *