Breaking News

5 daňových formulářů pro samostatnou výdělečnou činnost, které potřebujete znát

Jaké daňové formuláře potřebujete pro samostatnou výdělečnou činnost?

Být OSVČ na volné noze je snem mnoha lidí. Sen se však může změnit v noční můru, pokud nemáte dostatečné znalosti o tom, jak platit nebo odečítat daně. Zejména pochopení, které daňové formuláře byste měli vyplnit podle vaší situace, vám může způsobit bolesti hlavy. Zhluboka se nadechněte a uvolněte se! Zjednodušíme daňové formuláře na volné noze, které musíte vyplnit za vás. Daňové formuláře pro samostatnou výdělečnou činnost jsou nezbytné nejen v době zdanění, ale po celý rok pro účely federální daně z příjmu. Tyto formuláře jsou také známé jako daňové formuláře pro samostatnou výdělečnou činnost nebo daňové formuláře pro nezávislé dodavatele. Pokud se chcete rychle podívat na formuláře, podívejte se na níže uvedenou tabulku daňových formulářů pro samostatnou výdělečnou činnost.

Název formuláře

Kdo by to měl podat?

Plán SE (formulář 1040 nebo 1040-SR)

Samostatně výdělečně činní profesionálové, kteří vydělávají více než 400 $

Rozvrh C

Samostatně výdělečně činní profesionálové, kteří chtějí vykazovat své tržby a zisk. Měl by být podán na formuláři 1040 během daňové doby

Formulář 1040-ES

Osoby samostatně výdělečně činné, které nechtějí srážet daň ze mzdy

Formulář 8829

Samostatně výdělečně činní profesionálové, kteří si nárokovali své domy jako své kanceláře

Formulář 1099-MISC

Osoby samostatně výdělečně činné by měly tento formulář obdržet od svých klientů, pokud obdrželi 600 USD nebo více

Formulář W-9

Zaměstnavatel, který od osoby samostatně výdělečně činné požaduje daňové identifikační číslo a osvědčení

Jaký daňový formulář používám pro samostatnou výdělečnou činnost?

Dokumentace pro samostatnou výdělečnou činnost je jedním z nejsložitějších úkolů, se kterými se musíte vypořádat jako nezávislý nebo samostatně výdělečně činný profesionál, protože daňové formuláře, které musíte vyplnit, se mohou změnit kvůli vašemu pracovnímu nastavení. V různých případech musíte podat různé dokumenty. Pokud máte například home office, musíte podat konkrétní formulář, nebo když si nechcete odečítat daně, musíte podat jiný formulář. Pojďme se tedy dozvědět více o formulářích potřebných pro daň z OSVČ.

READ ALSO:  Ruulmates na mikrofonu: Seznamte se s Craigem Canningsem z FreeU

1. Plán SE (formulář 1040 nebo 1040-SR)

Jedním z formulářů potřebných pro daň ze samostatné výdělečné činnosti je formulář-1040. Pokud jste jako daňový poplatník začátečník, měli byste vědět, že formulář 1040 je první formulář, který musíte vyplnit. Zjednodušeně řečeno, daň ze samostatné výdělečné činnosti se vypočítává podle Schedule SE. Pro výpočet daně splatné z čistých příjmů ze samostatné výdělečné činnosti byste měli použít formulář 1040. Informace o čistém příjmu z Schedule C se používají k určení výše daně ze samostatné výdělečné činnosti, kterou dlužíte (pro daně sociálního zabezpečení a zdravotní péče). Správa sociálního zabezpečení přebírá informace z Schedule SE a rozumí vašim ziskům v rámci programu sociálního zabezpečení. Vezměte si, že tato daň platí, ať se děje cokoliv. Váš věk nebo vaše dávky Medicare a sociálního zabezpečení na výsledku nic nemění.

Kdo by měl podat plán SE?

Výše výdělku je více než 400 USD Každý samostatně výdělečně činný občan USA, i když jste cizinec s trvalým pobytem v cizích zemích. Více o dvojím zdanění se dozvíte na stránce IRS. Plán SE (formulář 1040)Schedule SE (Formulář 1040) Pokyny pro Schedule SE (Formulář 1040) Formulář 1040-SR je k dispozici jako volitelná alternativa k formuláři 1040 pro daňové poplatníky, kteří jsou starší 65 let.

2. Rozvrh C

Chcete-li vykázat své příjmy a výdaje ze svého podnikání, vyplňte formulář Rozpis C. Výše ​​daní, které musíte jako OSVČ platit, se vypočítá na základě vašeho čistého příjmu z podnikání. Proto byste si měli být jisti, že berete všechny srážky ze samostatné výdělečné činnosti, které jsou povoleny ve vašem plánu C. To vám pomůže snížit váš čistý příjem z podnikání.

Kdo by měl podat plán SE?

Podnikáte s primárním cílem příjmu nebo zisku. Svou práci děláte s kontinuitou a pravidelností. Formulář plánu CRozpis C (formulář 1040 nebo 1040-SR) Pokyny pro rozpis C (formulář 1040 nebo 1040-SR)

READ ALSO:  Daň na volné noze ve Spojeném království – průvodce od A do Z

3. Formulář 1040-ES

Formulář 1040 uvádí odhadovanou daň pro fyzické osoby. Odhadovaná daň je klasifikace používaná pro placení daně z příjmu, který nepodléhá srážkové dani, jako je například samostatná výdělečná činnost. IRS poskytuje formulář 1040-ES, abyste mohli odhadnout své daně za aktuální rok. Rozdíl mezi 1040, 1040 ES je ten, že 1040 počítá předchozí rok, zatímco odhadovaný daňový formulář určuje daně pro aktuální rok.

Kdo by měl podat 1040-ES?

 • Nezávislí pracovníci nebo nezávislí dodavatelé, kteří si nepřejí srážet daň ze mzdy, mohou podat 1040-ES.
 • rmulář 1040 ESFormulář 1040-ESPokyny pro 1040 ES

  4. Formulář 8829

  Zde je další daňový formulář pro samostatnou výdělečnou činnost, který byste měli vědět, pokud pracujete z domova. Použijte formulář 8829 k výpočtu přípustných nákladů na obchodní využití vašeho domova podle plánu C a všech zbývajících částek, které nelze odečíst v tomto roce, do následujícího roku. Jednou z mnoha výhod práce z domova je, že si můžete odečíst výdaje z daní. Formulář IRS 8829 vám pomůže určit, co můžete a co nemůžete nárokovat.

  Kdo by měl podat formulář 8829?

  Pokud jste si nárokovali svůj dům jako svou kancelář jako samostatně výdělečně činný profesionál, měli byste podat formulář 8829. To, že svou práci řídíte doma, však neznamená, že můžete odepsat všechny své účty za dům.-Odpočet je omezen na procento vašeho domova, které je přiřazeno výhradně vaší profesi. Předpokládejme například, že pouze 10 % plochy vašeho domu je vyhrazeno výhradně pro obchodní účely. V takovém případě můžete použít pouze 10 % svých domácích výdajů jako obchodní odpočet.-Můžete si odečíst výdaje jako pojištění, nájem, služby, opravy a údržbu, odpisy domů, odečitatelné úroky z hypotéky. Formulář 8829Formulář 8829 Pokyny pro formulář 8829

  5. Formulář 1099-MISC

  Existuje mnoho variant daňového formuláře 1099 pro samostatnou výdělečnou činnost. Pokud jste však samostatně výdělečně činná osoba, 1099-MISC je formulář, o kterém byste měli vědět jako první. Formuláře 1099 jsou záznamy o příjmech, což znamená, že lidé s různým profesním postavením mohou z různých důvodů podat formulář 1099. Pokud jste však osoba samostatně výdělečně činná, měli byste znát formulář 1099-MISC. Dokument odráží typy příjmů, které nezávislý nebo nezávislý dodavatel obdržel. Pamatujte prosím, že společnosti nebo lidé by vám měli zaslat formulář 1099-MISC po konci roku. Měli byste vědět, že vaše číslo sociálního zabezpečení nebo identifikační číslo daňového poplatníka bude na formuláři 1099. IRS tedy pochopí, že jste obdrželi peníze – a uvědomí si, že svůj příjem neuvedete v daňovém přiznání.

  Kdo by měl podat formulář 1099-MISC?

  Vaši klienti vám musí podat formulář 1099-MISC, pokud vám zaplatili 600 $ nebo více za vaši kreativní práci, jako je váš návrh, obsah, poradenství. Formulář 1099-MISCFormulář 1099-MISCInstrukce pro formuláře 1099-MISC a 1099-NEC

  Bonus: Formulář W-9

  Toto by měli vyplnit zaměstnavatelé, kteří požadují vaše daňové identifikační číslo a potvrzení prostřednictvím formuláře W-9.

  Kdo by měl podat formulář W-9?

  Měli byste vyplnit formulář W-9, abyste zaměstnavateli, který chce podat vaše údaje, předali správné identifikační číslo daňového poplatníka. Formulář W-9Formulář W-9 Pokyny pro žadatele o formulář W-9

 

 

READ ALSO:  Začínáme se samostatnou prací v neziskovém průmyslu

About admin

Check Also

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Talent Talks #3: Seznamte se s novinářem, kurátorem obsahu a komunitním manažerem Hismaldy Santos

Na této epizodě Talentové rozhovory, v naší exkluzivní sérii, kde zveme sólové talenty z komunity …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *