Breaking News

16 otázek, které byste měli položit jako budoucí nezávislý pracovník

Poté, co globální zdravotní krize zastavila život, jak ho známe, a povzbudila nás k přehodnocení věcí, pracovní dynamika se zdá být nadobro změněna. Práce na volné noze si získala oblibu mezi mnoha lidmi, kteří hledají lepší život, vyžaduje však zvážení některých klíčových otázek, které si jako kandidát na volné noze položíte. Nyní více lidí než kdy jindy pracuje na dálku a stále více lidí se dívá na vyhlídku, že budou vlastní šéf. Když se chcete stát samostatným podnikatelem, tedy někým, kdo si založí vlastní firmu, nebo nezávislým pracovníkem, budete sklízet výhody práce pro sebe. pracovat pro svůj prospěch a ne pro někoho jinéhobudete kompletní samostatnost v rozhodování, jak budete pracovata dostanete se pracovat na tom, co pro vás má smysl. Ale se všemi těmito výhodami přichází několik velmi důležitých otázek, které byste si jako připravovaný nezávislý pracovník měli položit.

16 otázek, které můžete položit jako nezávislý pracovník

Zde je 16 otázek, které byste si měli položit, než začnete pracovat na volné noze:

Mohu se přizpůsobit změnám pracovních podmínek a denních rutin?

Změna pracovních podmínek je jednou z výhod i nevýhod práce na volné noze. The osvobození od staré rutiny může být osvobozujícíale pokud není správně řízen, může to být i prokletí.

Vadí mi pracovat sám?

Samostatná výdělečná činnost znamená pracovat pro sebea to obvykle znamená pracovat na vlastní pěst. Pokud jste někdo, kdo potřebuje pracovat s lidmi, budete muset najít způsoby, jak se přizpůsobit, například práci ve sdíleném co-workingovém prostoru. Samozřejmě, pokud podnikáte, budete mít možnost najmout lidi, které chcete, aby vytvořili atmosféru, jakou chcete.

Mohu se motivovat?

Pracovat pro sebe znamená muset sebemotivovat. Když se podíváte na to, jak být svým vlastním šéfem, musíte být disciplinovaní a motivovaní dělat svou práci. Je snadné odhodit práci, když pracujete na penězích někoho jiného, ​​ale nemůžete si to dovolit, když je to váš podnik na lince.

Umím si dobře organizovat čas?

Jednou z nejdůležitějších dovedností solopreneur, kterou můžete mít, je time management. Vzhledem k tomu, že váš čas nezabírá více 9 až 5, musíte to udělat nastavit si vlastní rozvrh. Ukáznit se a efektivně organizovat svůj čas je jistý způsob, jak vidět, jak uspěte jako osoba samostatně výdělečně činná. Můžete vyzkoušet nástroje pro sledování času, abyste si pomohli s vlastním sledováním a podle toho se přizpůsobili.

READ ALSO:  Průvodce pro výpis zkušeností na volné noze do životopisu

Mám rád své cíle, plány a finance?

Mít kontrolu je jednou z výhod toho, že jste svým vlastním šéfem. Ale, přináší to spoustu práce. Musíte být schopni zvládat všechny tyto povinnosti, od stanovení použitelných cílů až po nalezení pracovního rytmu, který vám vyhovuje. Jakmile to uděláte, budete moci využívat všech výhod práce pro sebe.

Raději se řídím sám?

Je pravděpodobné, že budete jediným zaměstnancem vaší firmy. Znamená to vždy umět nasměrujte své myšlenky a své činy do něčeho produktivního pro vaše podnikání. Když se stanete na volné noze, znamená to, že musíte být schopni najít způsoby, jak se udržet produktivní.

Baví mě flexibilita?

Koho nebaví být časově flexibilní? Je to jedna z největších výhod být svým vlastním šéfem. Musíš se rozhodnout kdy pracujete, kde pracujete a jak to děláte. Flexibilita také dělá možnost pracovat na volné noze dobrou pro studenty a pracovníky na plný úvazek, kteří chtějí prozkoumat alternativy a vydělat nějaké peníze navíc. Jen se ujistěte řídit svůj čas moudře při rozhodování o svém rozvrhu.

Mám potřebné dovednosti, abych se stal nezávislým profesionálem?

Existuje spousta lidí, kteří se chtějí odpoutat od 9 do 5, ale ne každý má dovednosti potřebné k samostatné práci. Musíte si být jisti, že opravdu máte schopnosti platit účty.

Mám dovednost, kterou mohu prodat?

Začít na volné noze bez dovedností není možné. Mít obchodovatelnou dovednost je prvním krokem k tomu, abyste se stali samostatným podnikatelem. Nalezení dovednosti, kterou můžete prodat je prvořadé, abyste se prosadili na trhu na volné noze a mohli začít vydělávat peníze. Když objevíte své dovednosti a způsob, jak je uvést na trh, získáte velkou výhodu jako sólopreneur, který začíná. Navíc odpověď na otázku „Jaká je nejlepší práce na volné noze?“ je to často to, v čem už jste dobří a co vás baví.

READ ALSO:  Co je to „Zákon na volné noze není svobodný“?

Jsem dobrý vyjednavač?

Když jste OSVČ, jste vždy svým vlastním vyjednavačem. To znamená znát hodnotu své práce a co můžete přimět klienta, aby zaplatil. Vyjednávání není dovednost, kterou má každý přirozeně, ale je to dovednost, kterou si budete muset osvojit, pokud se chcete ujistit, že dostanete zaplaceno spravedlivě a včas.

Mohu nosit mnoho klobouků?

Když jste svým vlastním šéfem, znamená to, že jste HR, projektový manažer, specialista na sociální média a účetní v jednom. Pro každého je toho hodně, takže si tím buďte jisti všechny tyto úkoly zvládnete. To je nezbytné pro úspěch jako sólový podnikatel.

Jsem dobrý komunikátor?

Komunikace je klíčovou dovedností, kterou by měl každý začínající freelancer ovládat. Být schopen efektivně komunikovat svá očekávání od vašeho vztahu se svými klienty se vyhnete možným nedorozuměním. Ujistěte se tedy, že můžete komunikovat obojí věci, které můžete nabídnout a co očekáváte při práci s klienty.

Jsem dobrý v networkingu a budování vztahů?

Když jste OSVČ, networking je něco, co můžete udělat pro rozšíření svého podnikání mnoha způsoby. Můžete se seznámit s novými nápady a informacemi, najít příležitosti ke spolupráci nebo to dokonce využít jako příležitost prezentovat své služby nebo produkty profesionálům. Networking je jedna z nedoceněných solopreneur dovedností že se budete muset kultivovat, abyste byli úspěšní.

Jsem zběhlý v sebepropagaci a marketingu svých dovedností?

Prvním krokem k vydělávání peněz bez práce od 9 do 5 je naučit se propagovat sami sebe. Budeš muset prodat sebe a své služby, aby si vás lidé najali, takže je důležité najít to, co vám nejlépe vyhovuje. Jsou to sociální média, e-mailový marketing, psaní blogu nebo kombinace metod? Propagace sama sebe je důležitá pro zajištění toho, že vás klienti najdou a vaše firma poroste. Musíte se naučit, jak se představit jako freelancer.

READ ALSO:  Proč je práce na dálku pro černošské pracovníky přitažlivější?

Mám osobnostní rysy nezbytné k samostatné práci?

Být samostatně výdělečně činná znamená být schopen pracovat pro sebe a sám. To je jedna ze základních otázek, kterou si jako nastávající nezávislý pracovník musíte položit, protože schopnost pracovat autonomně je klíčovou charakteristickou vlastností pro dynamiku sólové práce.

Jsem spokojený s rizikem a nejistotou?

Není žádným tajemstvím, že pracovat na volné noze je tak trochu hazard, protože sázíte na sebe. Musíte se smířit s nejistotou, která s tím přichází, protože budou vzestupy a pády. Naučit se házet údery vede dlouhou cestu k tomu, abyste se stali úspěšným sólopreneurem.

Mohu být flexibilní a připravený neustále se zvyšovat?

Když jste OSVČ, vy se musí umět přizpůsobit. To znamená, že se neustále snažíte zlepšovat své dovednosti. Jste zodpovědní za to, aby byly vaše dovednosti čerstvé a relevantní v oboru, do kterého spadáte. Takže se ujistěte, že najdete všechny způsoby, jak zlepšit své řemeslo.

Mohu nastavit hranice a řídit očekávání?

Když pracujete na volné noze, jste také zodpovědný za svůj vlastní popis práce a udržování hranic ve vašich obchodních vztazích. Můžete se dostat do obtížných klientů a situací, které vyžadují, abyste sdělili svá omezení a vyjednávali s různými očekáváními.

Hledám neustále zlepšení?

Nezávislý pracovník, který se snaží neustále zlepšovat své operace, je ten, kdo má tendenci být úspěšný. Měli byste vždy najít způsoby, jak zefektivnit své operace, abyste zjistili, zda propagujete svou firmu tím nejlepším způsobem a zda jsou vaše dovednosti na úrovni. Neustálým zdokonalováním si dáváte tu nejlepší šanci stát se úspěšným sólopreneurem.

Jedno místo pro všechny vaše otázky o volné noze jako o kariéře

Přechod na sólovou dráhu vyžaduje odvážný skok. Doufáme, že jste v tomto seznamu otázek, které byste si mohli položit jako budoucí nezávislý pracovník, našli nějaké odpovědi. Pokud stále potřebujete podporu, prozkoumat Blog Ruul pro všechny výhody a nevýhody volné noze a vést autonomní kariéru. Spojte se s námi LinkedIn a Instagrama nikdy nezmeškáte aktualizaci, která vám pomůže na vaší cestě.

 

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *