Breaking News

12 tipů, jak pečovat o své duševní zdraví na volné noze

Předpokládejme, že jste konečně udělali průlom, stali se freelancerem a opustili své vysoce stresové pracovní prostředí nebo jste začali kromě zaměstnání na plný úvazek za přivýdělkem nabírat práci na volné noze. Ať už je důvod jakýkoli, brzy zjistíme, že problémy týkající se našeho duševního zdraví rostou, když vystupujeme na volné noze. Jak ale práce na dálku ovlivňuje duševní zdraví? Koneckonců, pouhá skutečnost, že jsme se zbavili každodenního dojíždění, devíti až pěti kancelářských úkolů a uvíznutí ve svých skříních, abychom získali vyšší úroveň autonomie, není úplně stejné jako mít vzdálené pracovní prostředí bez stresu. Ale jaká je souvislost mezi prací na dálku a duševním zdravím? A co je důležitější, jak můžeme zůstat duševně zdraví, když děláme naši práci na dálku z domova? Pokud jsou to vaše aktuální obavy ve vaší sólové kariéře, pak věříme, že 12 tipů, které pro vás máme v tomto článku, rozhodně stojí za vyzkoušení !

Nezapomeňte se socializovat!

Samostatně výdělečně činné práce mohou být někdy složité, protože nemají jasno oddělení času na osobní záležitosti a času na pracovní záležitosti. Myslíme si, že když odvedeme veškerou práci, uleví se nám. Většinou se ale stane, že se zapleteme do cyklu nezávislých projektů a trávíme dny, někdy i týdny, aniž bychom se stýkali. Jako nezávislí pracovníci si musíme být vědomi toho, že máme plnou zodpovědnost za řízení našeho času. To znamená, že věci, které jsme nemuseli plánovat, než jsme se stali nezávislými pracovníky, jako například snažit se nebýt celý týden doma, je nyní třeba pečlivě zvážit a posoudit podle jejich priorit. Udržování vaší interakce s přáteli, rodinnými příslušníky, partneři a kolegové se řadí na první místo v našem seznamu tipů. Pokud vás zajímá, jak si vzít volno v práci kvůli duševnímu zdraví, pak mějte na paměti, že jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet pozitivní přístup k životu a mít vyvážené duševní zdraví, je buďte v kontaktu s lidmi, které máte rádi a na kterých vám záleží.

Zařaďte každodenní cvičení do své rutiny

Sedavý život je pravděpodobně jedna z nejhorších věcí, které můžeme svému tělu a duši udělat. I když jsou bezprostřední účinky sedavého zaměstnání často opomíjeny, nelze zavírat oči nad dlouhodobými riziky nehybného životního stylu. Zdravotnická komunita nyní odhaduje, že celodenní sezení má četné vedlejší účinky, fyzické i duševní. O každodenním cvičení se často mylně chápe, že když lidé myslí na každodenní cvičení, často myslí na dlouhé hodiny strávené v posilovně zvedáním závaží. nebo běhání na běžeckém pásu. Tento klamný obrázek nás obvykle vede k závěru, že nemůžeme být fyzicky aktivní, protože nemáme čas pravidelně chodit do posilovny nebo dělat jiné sporty. Netřeba dodávat, že chodit do posilovny je jen jeden způsob, jak dělat každodenní cvičení. . Existuje nespočet dalších způsobů, jak začlenit určitou úroveň každodenní fyzické aktivity do naší rutiny. Před prací nebo po ní se můžete projít po okolí. Případně můžete jednoduše použít méně veřejné dopravy na krátké a střední vzdálenosti, kdykoli potřebujete někam jet.

READ ALSO:  10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Cvičte všímavost

Cvičení všímavosti je jednou z nejdostupnějších možností, jak pracovat na svém duševním zdraví. V minulosti lidé často předpokládali, že všímavost a meditace jsou věci související s duchovními praktikami, jako je buddhismus a hinduismus. Ale faktem je, že praktikování všímavosti nemusí být nutně o spiritualitě. Být všímavý jednoduše znamená být si vědom toho, co se v přítomném okamžiku děje jak uvnitř, tak navenek. V posledních desetiletích se výhody všímavosti jako např zlepšení duševního zdraví a snížení hladiny stresu jsou lépe pochopeny. Krátké meditační sezení v délce 10-20 minut denně mohou mít obrovský pozitivní vliv na vaše duševní zdraví a pohodu.

Oddělte svůj pracovní a obytný prostor

V době, kdy jsme pracovali v kancelářích, byl důraz na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem poněkud méně důležitý. Nyní, když oddělení mezi pracovním a obytným prostorem má tendenci mizet, čelíme vyššímu riziku přenesení stresu souvisejícího s prací do našeho soukromého života a osobního prostoru. Pokud máte příležitost, zkuste si prostor pouze pro práci. Nenoste žádný materiál související s prací do jiných místností nebo koutů vašeho domu a snažte se v tomto pracovním prostoru netrávit žádný čas, kromě případů, kdy máte na práci projekty na volné noze. Bohužel, mnoho nezávislých pracovníků tento bod přehlédne a nakonec se zapojí do pracovních záležitostí dlouho poté, co dokončí své formální každodenní úkoly. Toto oddělení prostor vám dá pocit řád, pravidelnost a důslednost. Taková opatření nám často na hlubší úrovni sdělují, že každodenní stres z práce na volné noze zanecháme, jakmile opustíme přidělený prostor.

Připojte se do co-workingového prostoru

Možná bydlíte v malém domě, v bytě s jednou ložnicí nebo sdílíte omezený životní prostor se spolubydlícími. Pokud oddělení pracovního a životního prostoru ve vašem bytě není schůdnou možností, můžete alternativně zvážit připojení ke společnému pracovnímu prostoru. Většina velkých měst má společné pracovní prostory, kde si můžete pronajmout kancelářské prostory, stůl nebo místo ve společném prostoru za přijatelné ceny. Vstup do co-workingového prostoru přináší i další výhody. V takových coworkingových prostorách můžete budovat síť, poznávat nové lidi a účastnit se obchodních i volnočasových akcí.

READ ALSO:  6 kroků k vytvoření portfolia návrhářů na volné noze

Dělejte si pravidelné přestávky

Každý z nás cítí intuitivní potřebu si jednou za čas odpočinout, když jsme unavení. Ale zde by měl být s sebou pojem pravidelnosti, který podtrhujeme. Zkuste si dát pauzu jednou za hodinu, jednou za půl hodiny a tak dále. Věřte nám: pravidelné přestávky jsou ve skutečnosti velmi produktivní a zajišťují zvýšení kvality práce na volné noze Chcete-li to provést, můžete si nastavit budík, aby si zapamatoval, kdy si máte dát pauzu, a neuvízl v tempu toho, co děláte. Můžete také kombinovat každodenní cvičení a přestávky. To znamená, že si během přestávky můžete zacvičit uvnitř nebo si udělat krátkou procházku po okolí. Chcete-li si lépe organizovat čas, můžete vždy použít nástroje pro sledování volného času.

Oddělte svou osobní a profesní identitu

Tento tip se hodí zejména tehdy, když máte příliš mnoho klientů, úkolů a kolegů. Oddělení těchto dvou identit může mít mnoho podob a způsobů. Například mít dva e-mailové účty nebo dvě telefonní čísla, jeden pro podnikání a jeden pro osobní účely, je jen jedním ze způsobů, jak takové oddělení dosáhnout. Nezapomeňte však svou obchodní korespondenci používat výhradně pro obchodní účely, jinak to nemá žádný smysl. Podobně můžete zkusit budovat své osobní vztahy na základě toho, že se chcete spřátelit s tolika lidmi, kolik chcete. mít různá zaměstnání a životní cíle. Taková diferenciace vás přiměje pochopit a zvnitřnit si skutečnost, že v životě je mnohem víc než to, co děláme a co máme rádi. Spektrum je široké a čím více si toho uvědomujeme, tím lépe.

Nastavte si pracovní rutinu

Až do tohoto bodu byly všechny tipy, které jsme poskytli, poněkud spojeny s pravidelností a určitou konzistencí v našich životech. No, tento tip není jiný. Nastavení pracovní rutiny je jedním ze stavebních kamenů udržení dobrého a stabilního duševního zdraví, koneckonců se nemůžeme zapojit do našich projektů na volné noze 247 a doufat, že budeme v duševně dobré kondici. Proto si zavést rutinu, a co je důležitější, jeho dodržování je zásadní pro naše blaho. Jedna z nejlepších věcí na volné noze je ovládnutí vlastního času, tak proč nevyužít této výhody a mít to plně pod kontrolou? Dokud víte, kdy začít, kdy přestat a kdy si dát pauzu a cvičit, můžete si nastavit pracovní rutinu podle svých zvyklostí a potřeb . Nemusí nutně vyžadovat, abyste vstávali s východem slunce a dělali všechnu práci až odpoledne nebo naopak. Pamatujte, že podstatou je zde pravidelnost, abyste si mohli udělat čas na jiné činnosti než na práci. Pojďme se na chvíli zastavit a zamyslet se nad jak naše duševní zdraví ovlivňuje náš pracovní výkon. Je jasné jako den, že když trpíme kvůli problému souvisejícím s naším duševním zdravím, určitě se očekává pokles naší celkové výkonnosti. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout přetížení našeho systému do bodu, kdy už nebudeme moci fungovat, je vytvořit si rutinu a držet se jí. Můžete si vytvořit denní nebo týdenní tabulku úkolů a volného času, abyste měli jasnou představu o tom, co byste měli očekávat dále.

READ ALSO:  Jak vést ekologicky uvědomělou kariéru na volné noze

Dostatečně se vyspat

Dostatek spánku nám pomáhá nabít energii, odpočívat, mít silný imunitní systém a psychicky nás připravit na nadcházející den. Nedostatek spánku bude mít nejen různé negativní vedlejší účinky týkající se vašeho fyzického a duševního zdraví, ale ovlivní také váš celkový výkon a produktivitu. Ujistěte se, že máte dostatek spánku každý den.

Nebojte se požádat o pomoc

Práce na volné noze a práce na dálku jsou docela novým fenoménem. Tak svižnou změnu režimu práce a pracovního prostoru nezaznamenala ani předchozí generace, ani ta předchozí. Je tedy pravděpodobné, že se vyskytnou komplikace, které jsme nepředvídali, jako například emocionální přetížení kvůli práci na dálku. To by nás však nemělo srazit dolů, protože vždy budou lidé, se kterými se můžete poradit a požádat o radu. Můžete si vybrat, zda si promluvíte s přítelem, členem rodiny, partnerem nebo odborníkem na duševní zdraví, jako je poradce nebo psycholog. pro pomoc. Vyškolený poradce nebo odborník na duševní zdraví vás může navigovat a podporovat vás v těžkých časech a pomoci vám se jich zbavit. Klíčem je mít na paměti, že v tom nejste a že mnoho lidí se cítí být zpoplatněni a čas od času přemoženi prací o samotě na volné noze.

Ovládněte umění říkat ne

Základní pochopení je, že bohužel není možné udělat si čas na každého a vše je zachránce. Jako nezávislí pracovníci musíme být schopni posoudit své schopnosti a potřeby, abychom upřednostnili určité úkoly, společenská setkání a lidi před ostatními. Naučit se, kdy a jak říkat ne, nám pomáhá udělat si čas pro sebe a načerpat energii.

About admin

Check Also

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Ať už jste zkušený freelancer, který se ve hře pohybuje roky nebo teprve začínáte, vždy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *