Breaking News

12 pozoruhodných trendů webdesignu v roce 2022

Trendy webdesignu se neustále mění. Ale víte, co bude dominovat v roce 2022? Přemýšleli jsme o našich vstupních bodech, o tom, co je potřeba k vytvoření vizuálního háčku, a o budoucnosti některých významných budoucích trendů webdesignu. Odtud jsme identifikovali 12 moderních prvků webového designu, které můžete použít na svých webových stránkách právě teď, abyste vynikli z davu. Zde jsou naše myšlenky na to, co je aktuální a co si myslíme, že bude horké v roce 2022. Zde je náš seznam nejlepších trendů v oblasti webdesignu, které vás inspirují.

1. Hlasem aktivované rozhraní

Jedním z nejžhavějších budoucích trendů webdesignu je rozhodně hlasem ovládané rozhraní. Můžeme říci, že hlasem aktivovaná rozhraní jsou největší revolucí v designu. Pokud jste návrhář UX v jakékoli fázi své kariéry, měli byste zvážit navrhování hlasových rozhraní pro vaše uživatele. Hlasová interakce v digitálním světě není nic nového. Bylo však dosaženo pokroku a hlas by měl být integrován se stávajícími dotykovými zařízeními. Výzkum ukazuje, že jak lidé budou nadále používat svá digitální zařízení, budou líní při přejíždění a klepání na zařízení s obrazovkou. Místo toho dávají přednost zadávání požadavků pomocí textových nebo hlasových aplikací, aby optimalizovali svůj čas na jiné úkoly. Tyto moderní trendy nám pomohou navrhnout nová rozhraní, která jsou pohodlná a pohodlná pro uživatele – snižují frustrace z nekonečných klepání, přejíždění a klikání.

2. Retro písma

Nikdy vás nenapadlo, že vintage fonty lze také považovat za jeden z nejpopulárnějších budoucích trendů webdesignu, že? Když mluvíme o typografii, vintage odkazuje na použití písem, které mají staromódní nebo historický vzhled. Tyto typy písma mohou vyvolat vzpomínky nebo vyvolat pocity nostalgie, protože vám připomínají minulost. Písma pro rok 2022 jsou tučná a retro; návrháři dávají kývnutí na tradici a přitom stále cítí okamžik. Všichni jsme posedlí typografií, takže je logické, že jsme nadšeni z tohoto moderního trendu webdesignu retro písem s neotřelým nádechem.

READ ALSO:  Jak nastavit perfektní pracovní prostor pro freelancing

3. Paralaxní animace posouvání

Moderní termín paralaxa pochází z řeckého slova παράλλαξις, což znamená střídání. Je to změna úhlu pohledu na obraz, když se změní pozice pozorovatele. Tuto techniku ​​používají již mnoho let nejrůznější umělci. Paralaxní posouvání je technika, která při posouvání uživatele stále více slábne obrázek na pozadí do pozadí a vytváří pocit hloubky. Tato metoda posouvání vytváří pro uživatele jedinečný zážitek a pomáhá budovat vizuální zapojení a je chytlavá. Jako u všech designových trendů je důležité to nepřehánět.

4. 3D prvky

Zde je designový trend, který upoutá pozornost! Webové 3D prvky byly využívány různými způsoby, především pro zábavní účely a pro vzdělávací a analytické účely. To ukazuje, že web již není plochý, ale přijal nový rozměr. Již není vše statické a ploché; místo toho některé z nejpůsobivějších návrhů zahrnují 3D prvky. 3D prvky v moderních trendech webdesignu představují snadný způsob, jak nahlédnout do světů, které v reálném životě nevidíme. Tyto trojrozměrné efekty musí návštěvníky ohromit, od výhledů na nádhernou krajinu ve vzduchu až po podvodní projekci propracovaných korálových útesů a mořského života. A co je nejdůležitější, posilují váš design.

5. Minimalismus

V roce 2022 bude méně i nadále více! Minimalistický designový trend je reakcí a odmítnutím dřívější designové filozofie, která upadla v nemilost. Minimalismus je o designérech, kteří vyjadřují pouze ty nejpodstatnější a nejnutnější prvky produktu nebo předmětu tím, že se zbaví veškerých přebytečných, a tedy nepotřebných součástí a prvků. To znamená, že jde o jednoduchost, efektivitu, viditelnost, prostor, černobílé kontrasty (nebo velmi jemné barevné volby), systém mřížky a intuitivní navigaci.

6. Neomorfismus

Předpokládejme, že mluvíme o největších budoucích trendech webdesignu. V tom případě bychom rozhodně měli zmínit neomorfismus, nový trend v designu založený na vědě o rozpoznávání vzorů, podobně jako u skeuomorfismu. Namísto použití realismu k dosažení tohoto cíle jej však bude dosaženo prostřednictvím barev. Paleta barev je první věcí, která vyniká, pokud jde o neomorfismus, a ve skutečnosti může uživatel obvykle zjistit, zda se nachází na stránce, která patří k tomuto trendu založenému pouze na barvách. Jak si již někteří z vás všimnou, barevné schéma těchto návrhů je obecně světlé s akcentem jasných barev.

READ ALSO:  Inovativní způsob spolupráce pro freelancery

7. Abstraktní umělecké kompozice

Toto je jeden z našich oblíbených trendů webdesignu: Abstraktní umělecké kompozice! Umění již není vyhrazeno pro muzea a galerie; abstraktní vzory a kousky s vysokou texturou získávají kýžený prostor na všem, od obalů produktů po webový design. Využití abstraktního umění ve webovém designu neustále roste, protože majitelé webových stránek začínají být kreativní ve své estetice. Proč se ale stále více webových stránek obrací k abstraktnímu umění? A jak můžete udělat z abstraktního umění realitu na svém vlastním webu? Pojďme se na trend podívat blíže.

8. Trojrozměrné barvy

Pokud se bavíme o trendech webdesignu, za zmínku stojí trojrozměrný barevný styl. Trend trojrozměrných barev v internetovém designu – způsob, jakým se některé barvy zdají vyskočit přímo z vaší obrazovky a do vašeho srdce – by měl být naprosto trendy. Letošní barevné schéma je svým způsobem jako evoluce přechodů. Dnešní špičkoví designéři zavádějí do svých návrhů webových stránek dekadentnější a svůdnější barevné přechody – tak skutečné, že je téměř cítíte – ale projevují zdrženlivost při používání příliš mnoha těchto trojrozměrných odstínů na jedné stránce. Každý rok se díváme velkým hráčům v oblasti webdesignu pro inspiraci a trendy – a nejinak je tomu i v případě barev. Můžete si vybrat z mnoha možností a kombinací, od tlumených až po cukrové, zářivé nebo ploché. Ale letos očekáváme, že barevné přechody budou živější než kdy jindy.

9. Posouvací transformace

Tato myšlenka trendu webdesignu je místo, kde designéři při posouvání uživatelů něco dělají. Technika spoléhá na animaci a nedostatek interakce. Spíše než interaktivní tlačítka nebo aktivní formuláře, které zmizí, se transformace posouvání zaměřují na skutečný akt pohybu po stránce. Když uživatelé posouvají dolů, ve skutečnosti něco dělají – něco dělají.

READ ALSO:  10 online kurzů digitálního marketingu k zápisu v roce 2022

10. Přírodní barvy

Tento trend webdesignu je nadčasový. Pokud jde o barevné kombinace webových stránek, existuje spousta možností. Barevné trendy ve webdesignu se mění podle ducha doby. Jedním z populárních trendů, který se v roce 2022 rychle prosazuje v oblasti designu, je používání „pohodlných“ alias přírodních barev. Jsou to barvy, u kterých bylo prokázáno, že snižují únavu očí namísto tradičních barev „na obličeji“, které byly kdysi považovány za vzrušující a přitažlivé.

11. Poutavé dotazníky

Nejde jen o trend webdesignu, ale také o marketingový projekt. Neexistuje lepší způsob, jak zajistit spokojenost uživatele v online světě, než poskytnutím vynikajícího procesu registrace. Jedním z nejlepších způsobů, jak vyniknout vstupní stránce, je proces registrace – sekvence kroků, kterými uživatele jednou provedete. přistáli na vašem webu. Pokud dokážete udělat tento proces jednoduchým, elegantním a – což je nejdůležitější – užitečně v kontextu toho, proč tam jsou, pravděpodobně se vám podaří zabránit tomu, aby se staly dalším výpadkem relace.

12. Designový aktivismus

Kdo řekl, že trendem webdesignu je pouze upoutat pozornost? Tento moderní trend webdesignu chytne za srdce i vaše publikum. Design Activism je nyní aplikován mnoha značkami, které se snaží využít své produkty a služby k pozitivní změně tím, že propagují problémy, které je zajímají nebo které způsobují související s jejich podnikáním. Aktivismus je zřídka jednosměrný: působíme na svět a utváříme naše prostředí používáním produktů nebo služeb. Spojení mezi značkou a produktem může být mnohem silnější než jen typická interakce mezi zákazníkem a značkou, kdy zákazníkovi obvykle v určitém okamžiku zůstane „výčitka kupujícího“.

About admin

Check Also

Inovativní způsob spolupráce pro freelancery

Inovativní způsob spolupráce pro freelancery

Spolupráce se za poslední rok zcela změnila, protože mnozí z nás byli nuceni pracovat z …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *