Breaking News

11 zemí nabízejících digitální nomádská víza v roce 2023 – Podívejte se, jak zažádat!

Pokud jste na volné noze, podnikatel nebo vzdálený pracovník, který chce pracovat z exotického prostředí nebo vzrušujícího globálního města, máte možnosti. Svůj život si můžete navrhnout tak, jak chcete, a pracovat odkudkoli, podle vlastního rozvrhu, se svobodou cestovat a objevovat svět. Tento průvodce vás provede kroky nezbytnými k zajištění vhodných pracovních víz, která odpovídají vaší destinaci a povolání, usnadňuje přístup k typům pracovních víz na dálku dostupným digitálním nomádům a vzdáleným pracovníkům. Potřebujete vízum k práci na dálku? Během toho se hodně naučíte a získáte praktický přehled o tom, jak vám mohou pracovní víza na dálku pomoci získat svobodu nad vaším časem, penězi a místem. Začněte se učit více o pracovních vízech digitálních nomádů, abyste mohli cestovat po světě a objevovat nová města a země . Zde jsou tedy nejlepší země pro digitální nomády.

1. Portugalsko, Madeira

Portugalsko otevřelo vesnici pro „digitální nomády“ na vysněném ostrově. Jak technologický boom pokračuje, stále více lidí se stává digitálními nomády. Ale kam jít pracovat se svým flexibilním vzdáleným zaměstnáním? Co takhle Madeira v Portugalsku? Pokud máte rádi surfování a odpočinkový životní styl, vaše odpověď by měla znít ano! Madeira Portugal je horkým místem pro digitální nomády díky svým pracovním vízům na dálku a možnostem životního stylu. Madeira nabízí krásný, uvolněný život s nízkými náklady; město je vytvořeno výhradně pro digitální nomády; tento inovativní projekt umožní nomádům mít zdarma pracovní prostor s připojením k internetu a zásuvnými body. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze v Portugalsku.Poplatek za vízumVládní poplatky za vízum D7 se mění mezi 50 až 300 EUR na žadatele. Vaše primární náklady však budou stěhování, pronájem nebo koupě nemovitosti, poplatky za odborné služby a tak dále.Požadavky:Platný cestovní pas Dvě fotografie pasového formátuProhlášení o důvodech pro získání pobytu v PortugalskuZdravotní a cestovní pojištění Potvrzení o rejstříku trestůSmlouva o pronájmu nebo smlouva o půjčce nemovitosti Doklad o dostatku finančních prostředků a doklad o přiměřeném čistém pravidelném příjmu Doklad o tom, že máte důchod nebo příjem ve výši 12 měsíců: 7 200 EUR pro žadatele 3 600 EUR za každé další a 2 160 EUR za dítě.Jak se přihlásitOblíbeným typem víz pro expaty v Portugalsku je vízum D7. Chcete-li se dozvědět více o D7 Visa, .

2. Řecko

Vytvořte si nový standard pro svůj život a přestěhujte se do zahraničí. Řecko nabízí pracovní vízum digitálního nomáda, které umožňuje 50% úsporu daní po dobu 5 let na jakýchkoli způsobilých daních pro ty, kteří pracují na dálku. Toto vízum zavede vzdálené pracovníky přes relativní rychlost a skvělou zprávou je, že život v Řecku je stále levný ve srovnání s podobnými městy v Evropě. Pro kočovníky, kteří milují řeckou středomořskou kulturu a krásu, je toto pracovní vízum na dálku splněným snem. Plán, který má být brzy realizován, jak uvádí Schengen Visa Info: „Nedávná daňová iniciativa usiluje o zdanění 50 procent obdrženého příjmu. od těch, kteří jsou samostatně výdělečně činní na pozicích vytvořených v roce 2023. V současné době země uplatňuje daňovou sazbu 44 procent pro výdělky nad 40 000 EUR.“ Pokud vás tato informace také nadchla, sledujte pozorně připravované novinky.

READ ALSO:  Hybridní versus vzdálené: pochopení výhod a výzev

3. Estonsko

Estonsko Digital Nomad Visa, nově oznámený vízový program nabízený estonskou vládou, umožňuje každému s hrubým měsíčním příjmem alespoň 3504 EUR. Pokud máte zájem o zahájení nezávislého podnikání, estonská vláda vás vítá. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze v Estonsku.Poplatek za vízumPoplatek za vízum je 80 EUR za vízum typu C (krátkodobý pobyt) a 100 EUR za vízum typu D (prodloužený pobyt).PodmínkyDoklad o podnikání nezávislém na místě. Mít jednu z následujících možností; pracovní smlouvu, doklad o vlastnictví společnosti, doklad o práci na volné noze. Doklad o příjmu, který splňuje minimální hranici, která je 3504 EUR.Jak se přihlásitChcete-li se dozvědět více o tom, jak požádat o Estonsko digitální nomádské vízum, podívejte se na oficiální web.

4. Dubaj

Dubaj je perfektním místem pro digitální nomády, kteří preferují pohodový život. Cestovatelé mají přístup k vysoce kvalitní zdravotní péči, utilitám a s minimálním příjmem z práce na dálku 5 000 $ měsíčně je to jedno z nejzajímavějších míst pro digitální nomády na světě. Dubaj spustila nový program vzdálených pracovních víz pro digitální nomády, který návštěvníkům umožňuje přístup ke zdravotní péči, veřejným službám a dalším. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze v SAE.Poplatek za vízumPoplatek za vízum je 287 USD za žádost o vízum digitálního nomáda SAE.PodmínkyPlatný cestovní pas.Zdravotní pojištění.Platnost smlouvy na jeden rok, minimálně 5 000 USD měsíčně, nebo pokud jste vlastníkem společnosti, doklad o příjmu 5 000 USD měsíčně.Jak se přihlásitChcete-li se dozvědět více o žádosti o pracovní vízum SAE Digital Nomad Work Visa, podívejte se na oficiální web.

5. Mexiko

Mexiko je jednou z nejoblíbenějších zemí pro víza digitálních nomádů. Získání dočasného rezidentního víza trvá jen několik dní a umožňuje vám žít a pracovat v zemi po dobu až čtyř let. Je také rozšiřitelný, což nabízí mnoho výhod. Pojďme se podívat na nový mexický program, který má přilákat digitální nomády a podnikatele, aby žili a pracovali v zemi. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze v Mexiku.Poplatek za vízumPoplatek za dočasného rezidenta je 218 USD na jeden rok.PodmínkyPlatný cestovní pas. Zdravotní pojištění. Doklad o měsíčním příjmu alespoň 1 620 $ v předchozích šesti měsících nebo mít bankovní zůstatek 27 000 $.Jak se přihlásitVyplňte formulář, který můžete zde. Připravte si dokumenty a domluvte si schůzku s mexickým konzulátem.

READ ALSO:  Výzvy a osvědčené postupy vedení vzdáleného týmu

6. Barbados

Každý, kdo se chce vzdát života 9 ku 5 kvůli slunci s teplotou 30 C+, bílým písečným plážím a párty jako v roce 1999, může být na něco. A Barbados tě chce. Ostrov závislý na cestovním ruchu nabízí atraktivní život pro digitální nomády a vzdálené pracovníky. Každý, kdo deklaruje příjem alespoň 50 000 $ ročně a může poskytnout negativní test -19, musí do země vstoupit právě teď. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze na Barbadosu.Poplatek za vízumPoplatek za individuální pracovní vízum na dálku je 2 000,00 USD a poplatek za rodinný balíček je 3 000,00 USD.PodmínkyPlatný cestovní pas. Zdravotní pojištění. Doklad o ročním příjmu alespoň 50 000 $Jak se přihlásitPřipravte si dokumenty a domluvte si schůzku s vízem pro práci na dálku a pro více informací .

7. Bermudy

Bermudský program Digital Nomads má umožnit „nebermudským jedincům se specifickými dovednostmi významně přispět k ekonomice a společnosti Bermudy. Jinými slovy, můžete tam žít a dojíždět na dálku nebo provozovat vlastní firmu, ale musíte mít vysokou kvalifikaci v příslušném oboru, jako je technika nebo věda, nebo mít ověřitelný příjem. Ponořit se do bermudských vod jako digitální nomád zní docela vzrušující pro ty, kteří milují pracovní flexibilitu. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze na Bermudách.Poplatek za vízumRoční pobytový poplatek je 263 $.PodmínkyPlatný cestovní pas Osvědčení z rejstříku trestů Doklad o dostatku finančních prostředků a doklad o přiměřeném čistém pravidelném příjmuJak se přihlásitŽádost o vízum digitálního nomáda na Bermudách je velmi podobná ostatním zemím na seznamu; připravit dokumenty a požádat o vízum pro práci na dálku. Pro více informací se podívejte na Gov. bm.

8. Gruzie

Provedeme vás požadavky pro podání žádosti o vízum digitálního nomáda a samotným procesem žádosti. Nyní můžete strávit svůj čas v této historické zemi nacházející se v oblasti Kavkazu v Evropě. Jedná se o zvláštní typ pracovních víz na dálku pro lidi, kteří hledají levné místo, kde by mohli plnit své sny jako digitální nomádi. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze v Gruzii.Poplatek za vízumAplikace není zpoplatněna.PodmínkyFormulář žádostiPas Minimální mzda 2 000 USD.Zdravotní pojištěníJak se přihlásitShromážděte všechny své dokumenty a požádejte o schůzku na oficiálních stránkách.

READ ALSO:  Velká rezignace vysvětlila: Kdo opustil svou práci a proč

9. Chorvatsko

Chorvatská vláda je pro pracovníky na dálku velmi vstřícná. Díky nově zavedeným vzdáleným pracovním vízům pro digitální nomády je vysoce možné, aby kdokoli poznal život v této nádherné zemi. Pokud jste digitální nomád a chcete se brzy přestěhovat do jiné země, může být vaší destinací digitálního nomáda Chorvatsko. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze v Chorvatsku.Poplatek za vízumDočasný pobyt – 70 USD Vízum – 75 USD Pobytová karta – 50 USDPodmínkyPlatný cestovní pas.Doklad o zdravotním pojištění.Obchodní smlouvy nebo jiné dokumenty prokazují, že osoba vykonává práci prostřednictvím komunikační techniky pro zahraničního zaměstnavatele.Jak se přihlásitVyplňte formulář 1a, nebo můžete svou žádost odeslat online. Shromážděte své dokumenty a požádejte o schůzku s vízem pro práci na dálku.

10. Kostarika

Pokud jste digitální nomád a chcete pracovat v zahraničí, můžete mít štěstí. Kostarika je na cestě k vyhlášení průlomového zákona, který by uděloval celoroční víza pro kvalifikované pracovníky na dálku. Toto počáteční vízum pro práci na dálku lze prodloužit o jeden další rok. Plán víz pro práci na dálku má být brzy realizován, jak uvádí vláda Kostariky. Pokud vás tato informace také nadchla, pozorně sledujte připravované novinky.

11. Thajsko

Chytré vízum je nejnovější iniciativou thajské vlády ke zvýšení její konkurenceschopnosti vytvořením atraktivnějšího pracovního a investičního prostředí pro zahraniční talenty, aby bylo dosaženo národního cíle stát se do roku 2020 10 nejlepší ekonomikou. Pokud jste vysoce kvalifikovaný nezávislý profesionál Thajské království může být pro vás tou pravou destinací. Zde jsou další podrobnosti o vízech na volné noze v Thajsku.Poplatek za vízumRoční pobytový poplatek je 400 USD.PodmínkyMinimální příjem 100 000 bahtů měsíčně. (3 270 USD) Obchodní smlouva. Důkaz o zkušenostech s digitální technologií a tituly v těchto oborech.Jak se přihlásitNezávislí odborníci by měli požádat o vízum pro práci na dálku typu Smart T. Chcete-li se o tom dozvědět více, podívejte se na oficiální vládní web.

About admin

Check Also

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Co je autonomie a proč je důležitá pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Velká rezignace zasáhla svět bouří s dlouhodobými (ne-li trvalými) následky. Organizační psycholog profesor Anthony Klotz, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *