Breaking News

10 tipů na hackování života, které musí znát každý nezávislý pracovník

Ať už jste zkušený freelancer, který se ve hře pohybuje roky nebo teprve začínáte, vždy je dobré zvážit způsoby, jak se zlepšit. Není žádným tajemstvím, že práce na volné noze může být náročná. Existuje tolik pohyblivých částí a problémů, které musíte mít navrchu, že je snadné se cítit ztraceně. Proto jsme vytvořili tento seznam tipů, které vám usnadní práci. Tyto tipy o volné noze se budou týkat různých témat, která vám mohou usnadnit správu vaší práce. Když už bylo řečeno, pojďme se rovnou ponořit.

Prozkoumejte svého klienta

Nejprve byste se měli podívat na:

Jaký je rozpočet a sazby plateb vašeho klienta

Ať už je známo, že jsou nároční nebo flexibilní

Jaký je jejich způsob řízení jejich dodavatelů

Existují také další aspekty specifické pro dané odvětví, na které je třeba během výzkumu dávat pozor. Pokud jste například grafický designér, možná budete chtít vědět, zda tento klient má zavedené preference stylu které často používají. Pokud pracujete s nadnárodní známou společností, je obecně snadné najít informace, které potřebujete, pomocí rychlé relace Google; můžete se také obrátit na komunity nezávislých pracovníků a získat tipy, jak daného klienta lépe poznat a vyslechnout si zkušenosti kolegů, kteří s nimi již dříve spolupracovali. Je to složitější, pokud se chystáte pracovat s menší společností. V takovém případě může váš výzkum vyžadovat otevřenou řadu komunikace přímo s klientem které vám umožní získat informace, které potřebujete.

Vytvářejte úhledné smlouvy

Vytvoření dobré smlouvy je prospěšná dovednost, kterou je třeba rozvíjet a ušetří vám spoustu potenciálních bolestí hlavy. Prostě smlouva je dokument, který podrobně popisuje pracovní vztah mezi vámi a vaším klientem. I když je to podstata, měli byste udělat vše pro to, aby byly vaše smlouvy co nejkomplexnější. Vaše smlouva by měla sloužit jako vodítko, které vyřeší všechny možné detaily a otázky, které by se mohly objevit v průběhu projektu na volné noze. Měla by vyvážit potřeby vás i vašeho klienta a zároveň podrobně popsat základní otázky, jako jsou platební podmínky, plánování a termíny a jakákoli další ujednání, která možná bude potřeba udělat. Vytváření kvalitních smluv je jedním z nejlepších tipů pro úspěšné podnikání na volné noze, protože může pomoci rychle vyřešit případné neshody. K snadné přípravě právně závazných a vyhovujících smluv můžete použít šablony dohod od třetích stran, jako je Ruul.

READ ALSO:  Jak získat konkurenční výhodu náborem mezinárodních talentů

Ovládněte time management

Naučte se časová pásma a používejte aplikace pro plánování času

Pořekadlo “čas jsou peníze” odkazuje na důležitost řízení svého času tím nejchytřejším způsobem. Jelikož jste na volné noze, máte možnost s nimi spolupracovat klienty z různých časových pásem, na rozdíl od běžného úředníka. Měli byste však posoudit, jak by vás to mohlo ovlivnit. Pokud pracujete s klientem, který je v zámoří, kde je sedmihodinový rozdíl, měli byste si dát pozor, že to změní váš pracovní rozvrh. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je použití aplikací pro plánování času, které mohou užitečné při organizování vašeho rozvrhu. Aplikace pro správu a sledování času vám mohou pomoci sledovat, jak trávíte čas, a zvýšit efektivitu. Mohou usnadnit zvýšení vaší produktivity.

Stanovte si denní pracovní plán

Stejně jako vytváření seznamu úkolů byste se měli snažit vytvořit si denní pracovní plán, který vám pomůže zůstat nad úkoly. Vytváření každodenních úkolů je skvělý způsob, jak rozdělit věci, které musíte udělat bity velikosti sousta, se kterými se snadněji manipuluje. Ujistěte se, že cíle, které si naplánujete, jsou konkrétní cíle, kterých můžete dosáhnout, místo abyste si zapisovali vágní cíle. Budete se cítit produktivní a úspěšní, když je zaškrtnete jeden po druhém.

Zdokonalte techniku ​​Pomodoro

Technika Pomodoro je technika řízení času, kterou můžete použít vyvažte svou pracovní a odpočinkovou dobu. Tato technika rozdělí váš čas na období práce a odpočinku, abyste se mohli plně soustředit na jedno nebo druhé.

Podle techniky Pomodoro utrácíte 25 minut prácevezměte a 5 minut přestávkaa opakujte tento cyklus čtyřikrát. Po čtvrtém cyklu si vezmete an prodloužená přestávka cca 25 minut. Během těchto období práce nebo odpočinku se musíte soustředit výhradně na jedno nebo druhé, což znamená, že při práci neprocházíte aplikace sociálních médií ani nekontrolujete e-maily, když odpočíváte.

Přečtěte si pozorně popisy pracovních míst

Když jsem vyrůstal, moje matka mi vždy říkala, “Podívej se, než skočíš”. I když to byla skvělá praktická rada pro malé dítě, které milovalo běhání a skákání všude možně, mohla by se hodit i vám jako freelancerovi. Vždy věnujte pozornost detailům v popisu práce. Mohou zahrnovat:Částka platby

READ ALSO:  Psaní na volné noze: Mýty vs. realita

Termín projektu

Dodatečné povinnosti

Potenciální třetí strany, které by mohly být zapojeny

Věnování velké pozornosti popisu práce patří mezi skvělé tipy pro začátečníky na volné noze, protože si budete vybírat pracovní místa, která vám nejlépe vyhovují. Než se obrátíte na klienta, ujistěte se, že najdete veškeré informace, které můžete o pracovním projektu, který zvažujete přijmout.

Změňte svůj seznam úkolů

Seznam úkolů je osvědčená a pravdivá metoda, kterou používají miliony lidí, aby udělali věci. Možná se tedy ptáte, proč byste měli něco měnit. Odpověď je, že můžete udělejte ze svého seznamu úkolů efektivnější nástroj. Pro některé lidi se například seznamy úkolů rychle stanou nekonečným kontrolním seznamem věcí, které se nikdy neudělají. Některé tipy na zvýšení produktivity na volné noze mohou zahrnovat:

Omezte se na 3-5 denních úkolů

Rozhodování o termínech nebo naplánování časů dokončení úkolů

Vytvoření více než jednoho seznamu pro oddělení osobních úkolů od pracovních

Dělejte nejprve úkoly, které je snadné splnit, abyste získali dynamiku

Socializujte se často

Socializace není jen skvělý způsob, jak se pobavit a spojit se s přáteli nebo navázat nové. To vám dává a příležitost k networkingu a rozvoji profesionálních vztahů. Mezi výhody networkingu může patřit:

Mějte přehled o svém oboru a souvisejících novinkách

Navazování cenných kontaktů, které se mohou ukázat jako přínosné pro vaši kariéru

Rozšíření skupiny potenciálních klientů

Získávání doporučení od kolegů

Učební nástroje a triky obchodu

Socializace se pak stává způsobem, jak se dobře bavit využít možné výhody pro vaši sólovou kariéru.

Navrhněte si svůj pracovní prostor

Pokud budete trávit hodně času u svého stolu nebo pracovní stanice, můžete zvážit jeho navržení tak, aby vyhovovalo vašim konkrétním potřebám. Vaše pracovní stanice nemusí být jen baštou produktivity. Mělo by to být místo kde se cítíte dobře psychicky i fyzicky. Mělo by odpovídat vašim zájmům, potřebám a zvykům. Pokud se například věnujete fitness nebo máte obavy z bolesti zad, můžete se podívat do stojícího stolu.

READ ALSO:  How to promote your solo business in 2022

Minimalizujte multitasking

Chceš se dozvědět tajemství? Nikdo není dobrý v multitaskingu. Někteří lidé, kteří to čtou, s tím pravděpodobně vehementně nesouhlasí, ale je to tak. Podle všeho není náš mozek navržen tak, aby pracoval na dvou nebo více úkolech současně. To může ve skutečnosti vést k horšímu porozumění, nedostatku koncentrace a snížené produktivitě. Když máte více úkolů, které musíte zvládnout, je nejlepší zaměřit se na jeden po druhém a udělejte, co můžete, abyste zabránili tomu, aby jeden úkol „přetekl“ do druhého. I když to může být někdy obtížné u vzájemně souvisejících úkolů, snažte se dokončit jeden úkol po druhém, abyste úplně neztratili pozornost.

Omezte používání sociálních sítí

Všechny dobré věci přicházejí s mírou, což lze říci i o sociálních sítích. I kdybychom měli ignorovat mnohé z potenciálně škodlivých účinků závislosti na sociálních sítích, existují další důvody, proč omezit čas, který na sociálních sítích trávíte. Největší důvod je tvůj produktivita. Je těžké dokončit práci, když vás rozptylují memy, které vám váš přítel posílá na Instagram. Takže víte, kdy a jak používat sociální média, a dávejte si pozor, aby vás to neodvádělo od vaší práce. Nemáte sílu vůle držet se mimo sociální média sami? Pomoc můžete získat od a zaostřovací nástroj jako je Forest, který je k dispozici jako aplikace a rozšíření prohlížeče. Gamifikovaný časovač vám během běhu neumožňuje používat určité aplikace nebo webové stránky a udržuje vás v soustředění. Na konci každého „zaměření“ vyroste strom, který vám to umožní sledujte svou produktivitu zábavným gamifikovaným způsobem.

Naučte se, jak přestat prokrastinovat

Tady se musím trochu přiznat. Jsem sériový prokrastinátor, provinil se vším, na co si vzpomenete, když dojde na vyhýbání se práci. Ptal jsem se sám sebe, „proč odkládám“ a pak oddaluji řešení problému. Přesto nás žádá, abychom se zeptali, jak přestat prokrastinovat. Je těžké dát jedinou definici prokrastinace. Přesto, pokud musíme, dalo by se to vysvětlit jako zvyk neustále oddalování dokončení úkolů plýtváním času nepodstatnými věcmi. Existuje mnoho způsobů, jak bojovat s prokrastinací, které můžete vyzkoušet, podle svých vlastností a potřeb. Najděte kombinaci, která vám vyhovuje a udělat z toho zvykprotože prokrastinace je něco, s čím se budete muset neustále potýkat.

About admin

Check Also

Jak získat konkurenční výhodu náborem mezinárodních talentů

Jak získat konkurenční výhodu náborem mezinárodních talentů

Díky dnešním digitálním technologiím a infrastruktuře je nyní možné, aby lidé pracovali téměř odkudkoli, pokud …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *