Breaking News

10 nápadů na podnikání na volné noze, abyste mohli začít ještě dnes

S pokrokem v technologii máme nyní svobodu a příležitosti začít pracovat na volné noze v mnoha digitálně dosažitelných pracovních oblastech. S našimi stávajícími dovednostmi nebo jednoduše jejich upgradem nebo rozšířením prostřednictvím online kurzů se můžeme vybavit, pustit se do nápadů na podnikání na volné noze a najít klienty ještě dnes. Práce pro sebe vám přináší větší uspokojení, než může přinést jakákoli denní práce podle většiny nezávislých pracovníků. Nekonečné výhody práce na volné noze, jako je možnost mít pod kontrolou svůj čas, pracovní zátěž a místo výkonu práce, činí přechod na podnikání na volné noze ještě atraktivnějším. Zahájení nového podnikání na volné noze může být hrbolatá cesta. Než opustíte svou každodenní práci, možná budete chtít experimentujte s prací na volné noze na částečný úvazek a hledat potenciální klienty ústně. Můžete být buď nezávislým dodavatelem a pracovat pro klienta pravidelně, nebo hledat zakázky založené na projektech, abyste mohli obsluhovat více klientů najednou. Nalezení dokonalého vyhovujícího vašim očekáváním a dovednostem může nějakou dobu trvat. Vzhledem k tomu, že přijít s podnikatelským nápadem šitým na míru vašim schopnostem může být obtížné, vybrali jsme některé z nejlepších podnikatelských nápadů na volné noze (všechny vám umožňují pracovat z domova) které byste měli mít na paměti při dalším výzkumu.

10 podnikatelských nápadů na volné noze

Zde je seznam některých prominentních online podnikatelské nápady na volné noze abyste zvážili:

Online doučování

Jste dobrý posluchač a řečník? Definujete se jako pacient? Pokud jste odborníkem na konkrétní předmět, jazyk nebo průmysl a máte potřebné vedlejší dovednosti, abyste mohli své znalosti dobře předat, můžete zvážit výuku online. V závislosti na vašich osobních zkušenostech s různými věkovými skupinami můžete studentům v některých školní předměty. Můžete také zvážit spolupráci s s, abyste jim pomohli zlepšit jejich druhý jazyk nebo odborné dovednosti.

Audioknižní vyprávění

Audioknihy se v posledních letech staly velmi populárními. Pokud máte profesionální mluvení nebo dikci, nebo máte pocit, že máte ty správné dovednosti, abyste mohli být hlasem knihy, můžete se zkusit stát hlasovým hercem. Vyprávěním knih můžete také přispívat do knihovny pro zrakově postižené. K vyprávění budete potřebovat:

 • Jasný hlas
 • PC nebo notebooku
 • Mikrofon a stojan na mikrofon
 • Sluchátka
 • Nahrávací software
  • Můžete být požádáni o konkurz na určité zakázky nebo o sdílení zvukového klipu, ve kterém se představíte. Pokud jste ještě nevyzkoušeli mluvení, procvičte si mluvení a nahrávejte svůj hlas, než se ucházíte o jakoukoli práci v oblasti vyprávění.

   Tlumočení

   Pokud plynně ovládáte více než jeden jazyk, může být tlumočení vaším dalším podnikatelským nápadem na volné noze. Většina tlumočníků pochází z překladatelských a tlumočnických studií, ale se správným sebevzděláváním se jimi můžete stát i vy. Nemusíte nutně hned naskočit na tlumočnické konference. Můžete cvičit a specializovat se prostřednictvím menších zakázek, jako je asistování klientům při online schůzkách nebo tlumočení rozhovorů pro výzkumníka.

   Transkripce

   Přepis znamená přeměnu řeči na psaný dokument. Tato služba je široce používána v právní, lékařské, zábavní a akademické oblasti. Dnes, s pomocí řady přepisovacího softwaru, který dokáže zpomalit řeč, snížit hluk na pozadí a přehrávat zvuk, je zápis toho, co slyšíte, mnohem snazší. Od filmů k titulkování po akademické rozhovory, které mají být zveřejněny, můžete najít mnoho pracovních míst pro přepis. Zvláště pokud jste rychlý typ, je to pěkná a snadná práce, kterou stojí za to vyzkoušet.

   Překlady, korektury a editace

   Překladatelství je a vždy bude velmi žádaná práce. V globalizovaném světě bude nutné produkty, služby, knihy, smlouvy a jakékoli další materiály, na které si vzpomenete, zprostředkovat v jiném jazyce. Bez ohledu na to, jak dobrý je strojový překlad, k ověření kvality bude zapotřebí bystrý pár lidských očí. Pokud ovládáte alespoň dva jazyky, můžete se specializovat na jazykové služby a začít podnikat na internetu jako překladatel, korektor nebo editor. . Tyto služby můžete poskytovat ručně, ale mějte na paměti, že pořízení nástroje CAT (computer-aided translation) by vám mohlo výrazně usnadnit život.

   Prodej skladových fotografií

   Pokud jste profesionální fotograf nebo máte dovednosti a vybavení, abyste mohli pracovat jako jeden, můžete zvážit vytvoření tematických fotografií na prodej. A co víc, nepotřebujete k tomu nutně profesionální DSLR fotoaparát. Můžeš jednoduše fotografujte pomocí smartphonu a vylepšit detaily pomocí aplikací pro úpravu fotografií, které máte k dispozici. Reklamní agentury, značky, webdesignéři a mnoho dalších subjektů potřebují obrázky, které ilustrují určité scény, produkty a služby pro různé účely, jako je marketing obsahu nebo sociální média. Kromě toho, místo toho, aby pořizovali nové snímky nebo pověřili fotografy, aby tak učinili, jednoduše se obrátí na rozsáhlou sbírku stock fotografií, které již mohou plnit svůj účel.Ne všechny fotografie jsou po ruce ačkoli. Zejména lokalizované snímky jsou velmi omezené. Prohlédněte si některé webové stránky s fotografiemi, jako je Shutterstock nebo iStockPhoto, abyste viděli, co je již nabízeno a jaké novinky můžete přinést.

   Copywriting

   Pokud jste mistrem slova a máte kreativní osobnost, je to jeden z nejlepších nápadů na podnikání na volné noze, které můžete prozkoumat. Můžete vstoupit do světa copywritingu a psát obsah pro webové stránky, sociální média, offline reklamy nebo jiné propagační materiály. Jako spisovatel na volné noze můžete pracovat buď přímo s klienty, nebo s PR či reklamními agenturami. Psaní obsahu SEO je velmi žádané značky kladou velký důraz na přilákání hledajících a zvýšení návštěvnosti jejich webových stránek.

   Grafický design a ilustrace

   Nezávislí grafici a ilustrátoři nabízejí kreativní služby mnoha značkám a agenturám, které to potřebují. Prostřednictvím navrhování log, vizitek, brožur, letáků, memů, infografik, přebalů knih, obrázků na sociálních sítích, reklamních kampaní a mnoha dalších položek můžete obsloužit spoustu klientů, kteří hledají kreativy pro různé účely. Můžete najít dočasné nebo jedno- časové projekty online nebo když budete mít štěstí, můžete skončit i pravidelnou spoluprací s agenturou nebo přímo s účtem. Pokud jste ve hře noví, začněte kontaktovat malé podniky a zeptat se, zda nepotřebují nějaké služby související s designem.

   Správa sociálních médií

   Sociální média jsou dnes nepostradatelnou platformou, která je součástí marketingové strategie každé značky. Stejně jako jednotlivci, značky komunikují a interagují se svými základnami prostřednictvím kanálů sociálních médií. Kvalita a důslednost v zapojení záleží. Nabídkou služeb správy sociálních médií na volné noze můžete klientům pomoci zvýšit návštěvnost jejich online účtů. Pokud máte zkušenosti v oboru, můžete nabídnout i strategické poradenství. Nebo se jako začátečník můžete ujistit, že strategie navržená vašimi klienty je implementována správně a včas. Pokud chcete získat zkušenosti v oboru, můžete začít od kontaktovat případné majitele firem jste obeznámeni. Jakmile budete mít v portfoliu několik účtů, bude pro vás snazší najít další klienty.

   Poradenství

   Pokud jste v určité pracovní oblasti dobře a měli jste možnost v průběhu let pozorovat související odvětví do hloubky, můžete zvážit nabízet služby sdílením svých odborných znalostí s podniky nebo jednotlivými profesionály. Od jazykových služeb až po rozvoj podnikání nebo marketing, existují nekonečné oblasti, ve kterých můžete poskytnout svůj odborný názor klientům, kteří hledají řešení svých problémů.

   Podnikatelské nápady na volné noze v poradenství

   • Marketing
   • Obchodní management
   • Lidské zdroje
   • Vedení lidí
   • Reklamní
   • Podnikové finance
   • Výzkum
   • Budování týmu
    • Další nápady na podnikání online a na volné noze

   Našli jste něco podle svého vkusu? Nebo stále hledáte možnosti? Zde je seznam dalších nápadů k prozkoumání:

   Obsah

   Marketing

   Design

   Občanská žurnalistika

   Influencer

   Editace videa

   Analýza dat

   Specialista na placenou reklamu

   Ilustrace postavy e-knihy

   Ghostwriting

   Affiliate marketing

   Herní design

   Podcasting

   vlogování

   VR design

   Pusťte se do nových podnikatelských nápadů na volné noze s Ruul

   Bez ohledu na to, jakým nápadům na volné noze se chcete věnovat, Ruul vám může pomoci vzít otěže vaší kariéry do vlastních rukou a prosperovat jako samostatný talent. Zaregistrujte se ještě dnes a začněte s komplexními řešeními pro práci a život šitými na míru pro samostatné podnikatele.

READ ALSO:  Jak rozvíjet podnikatelské myšlení

About admin

Check Also

Asynchronní práce: Výhody a osvědčené postupy

Asynchronní práce: Výhody a osvědčené postupy

Zejména s rychlým nárůstem práce na dálku, asynchronní pracovní uspořádání jsou stále populárnější. Ve srovnání …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *